در جمع فعالان سیاسی اصولگرا

رئیس‌جمهور: مشکلات با وحدت قابل حل است/رکودتورمی و بیکاری دشمنان داخلی هستند

دولت,رييس‌جمهور,اصولگرايان,حسن روحاني

رئیس‌جمهور با تحلیل شرایط ویژه کشور و منطقه، بر شناسایی و طبقه بندی نیازها و مشکلات کشور و اجماع برای حل آن به منظور تامین منافع ملی تاکید کرد.

رئیس‌جمهور با تحلیل شرایط ویژه کشور و منطقه، بر شناسایی و طبقه بندی نیازها و مشکلات کشور و اجماع برای حل آن به منظور تامین منافع ملی تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر پنج‌شنبه و در دیدار با جمعی از شخصیت‌های اصولگرا با تاکید بر این‌که «همه باید برای حل و فصل مشکلاتی که کشور و نظام را در معرض آسیب قرار می‌دهد دست به دست هم دهیم» گفت: همه گروه‌ها، جناح‌ها و همه ملت از مذاهب و اقوام گوناگون باید زیر چتر واحد در حل مشکلات و رویارویی با مخاطرات و معضلات در کنارهم قرار گیرند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: اگر همه ما در خصوص فهرست آسیب‌ها و مشکلات و دشمنان کشور و نیز راهکارها و نقشه راه مواجهه با این مسایل اتفاق نظر داشته باشیم، بسیاری از مشکلات که امروز پر رنگ دیده می‌شود، کوچک جلوه خواهد کرد و تسامح با یکدیگر نیز آسان‌تر می‌شود.

روحانی ضرورت بهره‌گیری عملی از سیره و سلوک پیامبر مکرم اسلام و ائمه هدی (ع) در طول ۲۵۰ سال حیات طیبه آنها را خاطرنشان کرد و گفت: باید تا جایی که می‌توان از اختلافات در داخل کشور کاست و دست در دست هم برای حفاظت از منافع ملی و صیانت از ارزش‌های انقلاب حرکت کرد.

رئیس‌جمهور گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا از انشقاق و شکاف‌های اجتماعی در حوزه‌هایی نظیر قومیت، مذهب و جناح بندی‌ها بکاهیم.

وی ضمن انتقاد از برخی دیدگاه‌ها که نسبت به هر نوع وحدتی نظر سوء دارند، گفت : نباید غربالی در دست بگیریم که بر اساس آن بیشتر افراد کنار گذاشته شوند و تنها تعداد اندکی حائز شرایط برای ادامه کار باقی بمانند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی گفت: برای حل مشکلات بزرگی چون رکود تورمی و ایجاد اشتغال نیاز به حضور همه افراد و گروه‌ها از جناح‌ها، اقوام و مذاهب مختلف داریم و همه ما شاهد بودیم که در طول سال‌های دفاع مقدس مردم این مرز و بوم بی توجه به سلیقه، دین و جناح سیاسی در دفاع از کیان کشور و انقلاب اسلامی جانفشانی کردند.

رئیس جمهور با بیان این که «این اشتباه بزرگی است که دشمن را فقط به دشمن خارجی محدود کنیم» گفت: نباید دشمنان بزرگ داخلی نظیر رکود تورمی، فساد اداری و بیکاری را از ذهن دور نگه داریم؛ زیرا این دشمنان زندگی مردم را تحت فشار قرار داده و منجر به گسترش آسیب‌های اجتماعی می‌شوند که هیچ جناحی را نمی‌شناسد.

وی گفت: دولت یازدهم از همه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی تشکیل شده است و در 11 ماه گذشته ما هیچگاه در مسیر حل مسایل اساسی کشور میان سلیقه‌های مختلفی که در دولت حضور دارند شاهد اختلاف نبوده‌ایم.

روحانی در ابتدا و انتهای سخنانش با ذکر آیه شریفه « وَقُل لِّعِبَادِی یَقُولُواْ الَّتِی هِیَ أَحْسَنُ إِنَّ الشَّیْطَانَ یَنزَغُ بَیْنَهُمْ إِنَّ الشَّیْطَانَ کَانَ لِلإِنْسَانِ عَدُوًّا مُّبِینًا » همه دست اندرکاران عرصه سیاسی و مسئولان کشور را به تاسی از این تعبیر زیبای قران مجید و بیان بهترین کلام و جمله در خطاب با یکدیگر دعوت کرد.

پیش از سخنان رئیس جمهور، حدادعادل، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، لاله افتخاری، محمد نبی حبیبی، حسین فدایی و حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشست‌هایی صمیمی، بطور جداگانه دیدگاه‌های خود درباره مسائل روز کشور را بیان کردند.

حدادعادل ضمن اعلام حمایت از رویکرد اعتدال رئیس‌جمهور، ثبات در مدیریت کشور را محصول اعتدال حقیقی خواند و با تشکر از دولت بخاطر استفاده از همه ظرفیت‌ها و نیروها فارغ از جناح بندی‌های سیاسی، به کارگیری افراد پاک و وفادار به نظام را زمینه ساز وفاق و حل مشکلات دانست.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نیز با بیان این‌که «دولت می‌تواند نقش محوری در خلق فرهنگ توسعه سیاسی ایفا کند» در خصوص مسائل مرتبط با سیاست خارجی گفت: راه مقابله با صف آرایی ۱+۵ در برابر خواسته قانونی و مشروع دولت و ملت ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای صبر در برابر دشمن و یکپارچگی در داخل است.

لاله افتخاری هم با اشاره به نیازهای بانوان کشور، از همگرایی نمایندگان زن مجلس با معاونت امور زنان ریاست جمهوری در مرتفع کردن نیازهای این قشر خبر داد و از دولت خواست تا با تامین بودجه زمینه را برای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص افزایش جمعیت و بیمه زنان خانه‌دار فراهم آورد.

در ادامه محمدنبی حبیبی ضمن ارایه تحلیلی از شرایط سیاسی کشور، گفت: برخی انتقادها از سوی کسانی که پایبند نظام و انقلاب هستند می‌تواند دست و فکر دولت را در حل مشکلات داخلی و روابط بین المللی باز کند.

حسین فدایی نیز با بیان این‌که «بچه‌های حزب اللهی و نیروهای ارزشی بر اساس اعتقاد، باور دینی، ولایت پذیری و عقلانیت خود را حامی دولت می‌دانند»، خواستار اتخاذ تدابیری موثر برای جلوگیری از تبدیل شدن رقابت‌های درون گفتمانی گروه‌های سیاسی به رقابت با اصل نظام شد.

حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا نیز پیامدهای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها و ادامه حمایت از اقشار آسیب پذیر در پی اجرای این مرحله را خاطرنشان کرد و گفت: دولت و مجلس باید با همکاری طرح و لایحه‌ای در جهت اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است ارایه کنند.

انتهای پیام

کد N372892

خواندنی از سراسر وب