حمایت 175 استاد دانشگاه مازندران و کشاورزی ساری از سیاستهای دولت یازدهم

حمایت

تهران - ایرنا - 175 نفر از اساتید دانشگاه مازندران طی نامه ای حمایت خود را از سیاست های حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا در این نامه آمده است: انتخابات خرداد 92 فرصتی بود که مردم با رای قاطع و حضور کم سابقه خود، ضمن نه گفتن به سیاست های دولت پیشین، از فردی استقبال کنند که در سخنرانی ها و مناظرات انتخاباتی خود با صراحت و شفافیت، عقلانیت و تدبیر و اعتدال را وعده داد و همگان را فراخواند تا با حضور شاداب و دلسوزانه خود در خدمت اقتصاد و علم و فرهنگ ایران زمین قرار گیرند و با امید به داشتن زندگی بهتر و آینده ای روشن تر برای فرزندان این سرزمین شایسته، در صحنه حضور یابند اما گویی آن تعداد قلیلی که منفعت بایسته همگان، موقعیت های متنوعشان را با تهدید مواجه کرده است، عزم خویش جزم کرده که آن روند زیانبار را تداوم بخشند و با بحران سازی هر روزه دولت نوپا را دچار روزمر گی نمایند.

بر هیچ فرد آگاهی پوشیده نیست که سیاست های هشت سال گذشته، چه خسارت های بزرگی بر کشور ما تحمیل کرد.

تصمیمات شتابزده، غیرکارشناسانه، غیر علمی و گاه لجوجانه در عرصه داخلی و خارجی که منجر به آسیب های کلان و بعضاً جبران ناپذیر به ویژه در حوزه فرهنگ عمومی و ملی و تباه سازی سرمایه عظیم اجتماعی، انسانی، اخلاقی، اقتصادی و ... گردید و حتی حیات نظام جمهوری اسلامی را به مخاطره انداخت.

فریاد اعتراض و هشدار دلسوزان واقعی کشور در هیاهوی عوام فریبی و همهمه شعارزدگی شنیده نشد. استادان دانشگاه، کارشناسان و مدیران آگاه و توانمند یا از کار بیکار یا به اجبار بازنشسته شده و به گوشه عزلت فرستاده شدند تا نگاه نقاد و هوشیار از کشور رخت بربندد و برآیند آن نحوه اداره دولت، این بشود که همگان امروز شاهد آنیم. تنها یک نمونه از ثمرات آن نگاه و آن سیاست، احراز مقام اول جهان در نرخ خروج مغزها و نخبگان کشور در چنین فضای ناامیدی و یاس و در مقابل بورسیه غیرقانونی بیش از 3000 دانشجوی دکتری فاقد صلاحیت علمی در نظام آموزش عالی بود و اکنون که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای مقابله با چنین قانون شکنی هایی اقدام نموده اند، برخی از قانونگذارانی که خود با سکوتشان، مسبب چنین وضعیتی بوده اند و اکنون باید پاسخگوی موکلان خود باشند، وظایف قانونی خود را وانهاده اند و هر از چندگاهی دست به کار تدارک استیضاح وزیر علوم می شوند.

ما امضا کنندگان این نامه ضمن حمایت قاطع از دکتر فرجی دانا وزیر علوم، دگر بار حمایت خود را از سیاستهای دولت ارجمند اعتدال اعلام می داریم و اذعان می کنیم که در زمان اندکی که از حضور دولت شما می گذرد، نهال امید در دل ها به شکوفه نشسته است. سیاست خارجی موفق و آشتی جویانه، چهره عقلانی و صلح دوستانه ملت ما را به همگان نشان داده است. در عرصه داخلی، با تلاش در جهت شایسته سالاری، عقلانیت و اعتدال، یک بار دیگر امور به سمت نظم و انضباط پیش می رود. طی ماه های گذشته تحریم ها نه تنها تشدید نشده، بلکه به سوی کاهش سوق یافته و بخشی از منابع مالی توقیف شده به کشور بازگردانده شده است. تورم کنترل شده و نرخ رشد آن کاهش یافته و امید به سرمایه گذاری در بخش صنعت افزایش یافته است. مبارزه با فساد دولتی و اختلاس ها آغاز شده است. فرهنگ و هنر زمینه رشد و بالندگی یافته و فضای دانشگاه نفس تازه می کند. نخبگان مهاجر در انتظارند که با بهبود وضعیت اقتصادی - اجتماعی، بار دیگر به دامان پرمهر میهن بازگردند و خدمتگذار این آب و خاک باشند.

ما اعضای هیأت علمی دانشگاه مازندران و دانشگاه کشاورزی ساری، ضمن دفاع و پشتیبانی از اقدامات منطقی و عزتمدارانه دولت جنابعالی در عرصه های جهانی و به طور خاص مذاکرات هسته ای و عرصه های داخلی در جهت رشد و توسعه و شکوفایی هرچه بیشتر اقتصاد، سیاست، علم و فرهنگ خواستار آن هستیم که با عزمی راسخ تر و با گامهایی استوارتر و پویاتر به پیش رفته و با اتکاء به پشتوانه مردمی و حمایت های مدبرانه مقام معظم رهبری، مسیری را که انتخاب نموده اید ˈدلاورانهˈ طی کنید. نشان دهید که عزم شما و مردم آگاه ما در راه پیشرفت و شکوفایی این آب و خاک بازگشت ناپذیر است.

در پایان لازم می دانیم به طور ویژه از سیاستهای عالمانه شما نسبت به وزرات علوم، تحقیقات و فناوری و انتخاب وزیر شایسته و خردمند، جناب دکتر رضا فرجی دانا که برآنند تا دانشگاه و دانشگاهیان را به جایگاه ماهیتی خود بازگردانند، تقدیر نماییم.

با آرزوی توفیق و سربلندی شما - جمعی از استادان دانشگاه مازندران و کشاورزی ساری

اقتصام(1)9123**1558
کد N371865