هوشیار زیباری:

وقوع جنگ داخلی در عراق بعید است/تعیین نخست وزیر حق شیعیان است

تحرکات داعش در عراق‬

وزیر امور خارجه عراق امروز در سخنانی با بعید دانستن وقوع جنگ داخلی در کشورش، تعیین نخست وزیر عراق را حق شیعیان این کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق امروز در گفتگو با اشپیگل اعلام کرد: عراق به عنوان یک دولت و نظام سیاسی با تهدید مرگ آوری روبرو است به ویژه اینکه گروه های افراطی و تروریسم تلاش می کنند با تمام توان، وجود خود را اثبات کنند.

وی در ادامه وقوع جنگ داخلی در عراق را بعید دانست. زیباری همچنین تاکید کرد تعیین نخست وزیر آینده عراق حق شیعیان این کشور است.

وزیر امور خارجه عراق وقوع جنگ داخلی در عراق را بعید دانست و اظهار داشت: این سناریو تنها در صورتی محقق می شود که همه چیز از هم فروبپاشد و این در حالی است که دولت عراق هرگز فرونخواهد پاشید.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فتوای مرجعیت دینی نجف اشرف گفت: آیت الله سیستانی علیه کسی اعلام جهاد نکرد، بلکه خواستار حمایت از دولت و میهن و مقدسات دینی شده است.

زیباری خاطرنشان کرد: آیت الله سیستانی توصیه های آشکاری داشتند از جمله اینکه دولت جدید اشتباهات دولت سابق را مرتکب نشود و مورد قبول تمام گروه ها و طوائف باشد و یک دولت وحدت ملی باشد.

وزیر امور خارجه عراق در پایان بر ضرورت تحقق وحدت ملی در این کشور تاکید کرد.