پیکر فرمانده اسبق پایگاه شکاری دزفول تشییع شد

مراسم تشییع پیکر امیر سرتیپ خلبان «رضا نخبه زعیم» فرمانده اسبق پایگاه شکاری وحدتی دزفول و از فرماندهان نیروی هوایی ارتش در دفاع مقدس، صبح امروز (چهارشنبه) در ستاد این نیرو برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مراسم تشییع پیکر مرحوم زعیم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، حجت‌الاسلام والمسلمین ولی‌الله صبری رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا و دیگر فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح در میدان صبحگاه ستاد نیروی هوایی برگزار شد.

در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین روشندل رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش با اشاره به شخصیت برجسته خلبان زعیم گفت: اخلاق و جوان مردی امیر زعیم زبانزد خاص و عام بود و همه از او به نیکی یاد می‌کردند.

وی همچنین با بیان اینکه "امیر زعیم در دوران فرماندهی پایگاه چهارم وحدتی خدمات ارزنده‌ای داشت"، اظهار کرد: آثار و باقیات صالحات این فرمانده در پایگاه دزفول همچنان باقی است. او به سخن خود عمل می‌کرد و در رفتار خود صادق بود.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش افزود: امیر سرتیپ دوم خلبان زعیم در امور مالی بسیار پاک‌دست بود و همین امر موجب شد تا امیر شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی وی را به سمت مدیرعاملی تعاون مسکن نهاجا منصوب کند.

رئیس عقیدتی سیاسی نداجا خاطرنشان کرد: این خلبان سرافراز نیروی هوایی ارتش بارها برای انجام عملیات پیش‌قدم و داوطلب بود و تا سرحد شهادت پیش رفت. اگر اکنون نیروی هوایی ارتش در قله‌های شرافت و افتخار قرار دارد به سبب وجود چنین عزیزانی است و اگر بخواهیم همچنان در اوج افتخار و اقتدار باشیم، باید راه این عزیزان را ادامه دهیم.

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ خلبان رضا نخبه زعیم فرمانده اسبق پایگاه شکاری دزفول، دوشنبه (نهم تیرماه) بر اثر عفونت داخلی، در بیمارستان کسری تهران به دیار باقی شتافت.

وی در سال 1353 وارد دانشکده افسری ارتش شد و سپس جهت گذراندن دوره تخصصی خلبانی هواپیمای شکاری اف-5 به آمریکا اعزام شد و همچنین دوره دافوس را نیز در کشور پاکستان به اتمام رساند.

امیر سرتیپ زعیم در دوران هشت سال دفاع مقدس در عملیات‌های پوشش و گشت هوایی، بمباران مواضع نیروهای عراقی در عمق خاک این کشور متجاوز شرکت داشت.

امیر زعیم از سال 1381 تا 1385 فرماندهی پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول را بر عهده داشت. وی همچنین فرمانده عملیات پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز و جانشین فرمانده این پایگاه بود.

انتهای پیام

کد N371384