توافق آتش بس بین اوکراین و روسیه

روسای جمهور دو کشور اوکراین و روسیه توافق کرده اند که برای برقراری یک آتش بس دوجانبه جدید بین ارتش اوکراین و جدایی طلبان طرفدار روسیه در شرق این کشور مذاکره کنند.

توافق آتش بس بین اوکراین و روسیهروسای جمهور دو کشور اوکراین و روسیه توافق کرده اند که برای برقراری یک آتش بس دوجانبه جدید بین ارتش اوکراین و جدایی طلبان طرفدار روسیه در شرق این کشور مذاکره کنند.

 

 

 

 

آنها همچنین توافق اصولی خود را با برقراری شیوه ای از کنترل مرزی که تحت نظارت سازمان امنیت و همکاری اروپا باشد اعلام داشته اند.

این توافق های دیپلماتیک روز دوشنبه و پس از یک گفتگوی تلفنی طولانی بین روسای جمهور اوکراین، روسیه و فرانسه و صدر اعظم آلمان اعلام شده است.

آتش بس یک جانبه قبلی که از سوی پترو پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین اعلام شده بود ساعت ۲۱ روز دوشنبه به وقت اروپای مرکزی پایان می یابد.
با این حال در شهر اسلوویانسک در شرق اوکراین تیراندازی متقابل جدائی طلبان طرفدار روسیه و ارتش اوکراین که در روز یکشنبه شدت یافت روز دوشنبه نیز ادامه داشت و خساراتی را متوجه ساختمان ها کرد. بسیاری از ساکنان این منطقه به خاطر ناامنی خانه های خود را ترک کرده اند.

منبع: یورونیوز

26149

کد N368263