جهانگیری: ملت سوریه در انتخابات ریاست‌جمهوی نشان داد که طرفدار حل مسالمت‌آمیز بحران است

ایسنا نوشت:

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ملت سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور نشان داد که طرفدار حل بحران از طریق مسالمت‌آمیز است.

اسحاق جهانگیری ظهر امروز (دوشنبه) در تماس تلفنی نخست‌وزیر سوریه با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی خیر و برکت برای دولت و ملت سوریه اظهار کرد: پیام مردم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این بود که اجازه نخواهند داد خشونت‌طلبان و افراطیون تأثیری بر اراده آن‌ها بگذارند.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین ابراز امیدواری کرد که دولت و ملت سوریه بتوانند گام‌های مؤثری در زمینه تقویت مشارکت ملی و بازسازی کشور سوریه بردارند.

جهانگیری در ادامه با اشاره به همکاری‌های مناسب دو کشور ایران و سوریه، بر لزوم ادامه کمک‌های انسان‌دوستانه جمهوری اسلامی ایران به مردم سوریه تاکید کرد.

نخست‌وزیر سوریه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال سوریه و انتخابات ریاست جمهوری این کشور قدردانی کرد.

وائل الحلقی همچنین ضمن تشکر از حمایت‌های بی‌دریغ ایران از ملت سوریه افزود: تحولات چشمگیر و بسیار مثبتی در جهت فعال کردن آشتی ملی در سوریه در حال وقوع است و موج حمایتهای مردم سوریه از دولت این کشور روزبه‌روز در حال افزایش است.

نخست‌وزیر سوریه افزود: برخی گروه‌های تروریستی فعالیت‌های خود را در سوریه تشدید کرده‌اند اما ارتش سوریه با قدرت در مقابل آنان ایستادگی کرده و هر روز پیروزی‌های بیشتری را کسب می‌کند.

 

45503

کد N367415