نامزد پست وزارت دفاع کره‌جنوبی متعهد به ایجاد سیستم دفاع موشکی بومی شد

نامزد تصدی پست وزارت دفاع کره جنوبی امروز (یک‌شنبه) متعهد شد تا برای مقابله با تهدیدهای موشکی و تسلیحاتی اتمی کره شمال هرچه سریعتر سیستم دفاع موشکی بومی این کشور را ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کره جنوبی برای مقابله با موشک‌های کره شمالی که در ارتفاع پایین پرواز می‌کنند، به راه‌اندازی سیستم دفاع موشکی و هوایی بومی خود را سرعت بخشیده است. یک سیستم موشکی بازدارنده موسوم به "زنجیر مرگ" نیز برای شناسایی و حمله به تاسیسات اتمی و موشکی کره شمالی در حال راه‌اندازی است.

هان مین کو، نامزد تصدی پست وزارت دفاع که از سوی پارک گئون های، رئیس‌جمهوری کره جنوبی معرفی شده در یکی از جلسات تاییدیه پارلمان گفت: وزارت دفاع در بحبوحه افزایش تهدیدهای موشکی و اتمی کره شمالی برای ایجاد زود هنگام سیستم دفاع موشکی بومی و زنجیر مرگ تلاش خواهد کرد.

وی افزود: تلاش خواهم کرد تا به کره شمالی بفهمانم که پیونگ یانگ هیچ‌گاه از طریق تهدید و اقدامات تحریک‌آمیز نظامی به سازش دست نخواهد یافت. تمامی تلاش خود را خواهم کرد تا آمادگی نظامی نفوذ ناپذیر و دقیق کشورمان علیه اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی و همچنین هرگونه درگیری منطقه‌ای را تضمین کنم.

پارک گئون های اول ژوئن سال جاری میلادی هان مین کو، رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش کره جنوبی را برای جایگزینی کیم کوان جین که برای سمت مشاور امنیت ملی انتخاب شده، معرفی کرد.

کیم کوان جین جایگزین کیم جانگ سو شد که ماه گذشته میلادی در پی اظهارات مناقشه آمیزش استعفا داد.

کیم کوان جین در حال حاضر هم مشاور امنیت ملی هم وزیر دفاع کره جنوبی است تا زمانی که پارلمان هان مین کو را به عنوان وزیر دفاع منصوب کند.

انتهای پیام

کد N364147