بررسی «7 روایت خصوصی» درباره امام موسی صدر

سیاسی

کتاب «۷ روایت خصوصی» درباره‌ی زندگی امام موسی صدر بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه دهم تیر ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «۷ روایت خصوصی» اختصاص دارد که با حضور رضا امیرخانی، بلقیس سلیمانی و حبیبه جعفریان در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

به تازگی کتاب «۷ روایت خصوصی» درباره‌ی زندگی امام موسی صدر به قلم حبیبه جعفریان و به همت موسسه‌ی امام موسی صدر و انتشارات سپیده‌باوران منتشر شده است. این کتاب حاصل گفت‌وگوهای جعفریان با همسر، برادر، فرزندان و دوستان امام موسی صدر درباره‌ی ویژگی‌های اخلاقی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی اوست.

***

عشقت رسد به فریاد

بیست و چهارمین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی حافظ در روز چهارشنبه، یازدهم تیر، ساعت ۱۶:۳۰ به شرح بیت «عشقت رسد به فریاد گر خود بسان حافظ/ قرآن ز بر بخوانی در چارده روایت» اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر حسن بلخاری در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

بنا به بیت مشهور حافظ، عشق حاکم بر جان و جهان او، به از بر خواندن قرآن فریاد سر بر می‌آورد. حال سوال این است: چه نسبتی میان قرآن و عشق و مهم‌تر فریاد و بانگ بلند عشق وجود دارد و آیا در قرآن آیت و آیاتی دال بر این معنا وجود دارد؟

انتهای پیام

کد N364005