آیت الله هاشمی رفسنجانی: جدید اسلام‌ها از اينترنت‌ و ماهواره می‌ترسند

هاشمی رفسنجانی

یک جایی را ما ببندیم، چندین جای دیگر را بشر باز می کند. یک راه دیگری پیدا می شود. واقعا باید موکول کنیم به عقل و تصور مردم. کسانی که حسرت قدرت دارند، اینها تصورات دیگری هم می توانند بکنند. چقدر تلاش شد که نگذارند در کشور اینترنت باشد. چقدر ماهواره را از بالای پشت بام ها جمع کردند، نتیجه اش چه شد؟

آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنانی منتشر نشده در جمع دانشجویان، ضمن بیان اینکه " جدید الاسلام ها به جان انقلاب و مردم افتاده اند"، تاکید کرد: این گروه فرصت طلب که در دوران مبارزه حضور نداشتند، امروز قدرت را برای خودشان ابدی و مادرزادی و ارث حساب می کنند،  تلاش می کنند که نگذارند در کشور اینترنت باشد. چقدر ماهواره را از بالای پشت بام ها جمع کردند، و من نمی دانم چه تاثیری کرد؟ کار اینها نه تنها از آگاهی مردم چیزی کم نکرد بلکه بر آگاهی مردم افزود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، در متن سخنان منتشر نشده ایشان آمده است:

خب کسانی که حسرت قدرت دارند، کسانی که دل از قدرت نمی کنند، کسانی که قدرت را برای خودشان ابدی و مادرزادی و ارث حساب می کنند، اینها تصورات دیگری هم می توانند بکنند. چقدر تلاش شد که نگذارند در کشور اینترنت باشد. چقدر ماهواره را از بالای پشت بام ها جمع کردند، و من نمی دانم چه تاثیری کرد؟ نه تنها از آگاهی مردم چیزی کم نکرد بلکه بر آگاهی مردم افزود، یعنی مردم فکر کردند چرا اینجوری می شود؟ چی در می آید از این؟ چه نتیجه ای دارد؟ یعنی یک جایی را ما ببندیم، چندین جای دیگر را بشر باز می کند. یک راه دیگری پیدا می شود. واقعا باید موکول کنیم به عقل و تصور مردم .

ما به عنوان مبلغان دینی باید دین واقعی را -البته ممکن است ما هم اشتباه بکنیم، من نمی گویم همیشه ما درست می فهمیم -  به مردم بگوییم. مردم احتیاج به ارشاد الهی دارند، حتی خود پیغمبر(ص) که معصوم است و خداوند او را از همه چیز حفظ می کند روزی چند بار می گوید «اهدنا صراط المستقیم»، «رب زدنی علما». ما همیشه نیازمندیم.

من فکر می کنم ما با همین رویه توانستیم راه را باز کنیم. انصافاً راه باز شد. خیلی از گره ها الان باز شده و یک فضای جدیدی به وجود آمده. دو سه تا مانع هم دارد؛ یکی از موانع بزرگ، خارجی است که هنوز رضایت نمی دهد ما آنچه که داریم بتوانیم برای خودمان نقد کنیم و استفاده بکنیم. یکی از موانع، داخلی است که فرصت طلب ها و آنهایی که جدیدالاسلام هستند نسبت به انقلاب زیاده خواهی می کنند و خب آن انقلابیون اصلی که در موقعی که هیچ کس امید نداشت که بشود رژیم شاه و آمریکا را بیرون کرد، فقط به خاطر اینکه وظیفه انجام بدهند می آمدند، میدان و زندان ها را پر کرده بودند. الان اکثر آنها را از میدان بیرون کرده اند.

من فکرمی کنم در مجموع خداوند هم به ما وعده داده که «الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا» آنهایی که در راه خدا جهاد می کنند خداوند راه را به آنها نشان می دهد و هدایتشان می کند. خدا که احتیاجی به جهاد ما ندارد خداوند اگر چیزی را مایل باشد و بخواهد فوری انجام  بشود، احتیاجی هم به گفتن ندارد «اذا اراد» همین که اراده بکند، می شود. بلکه خودمان نیاز داریم و این سنت الهی است که کسانی که جهاد می کنند هدایت می شوند، راه درست را پیدا می کنند، مسیرشان را می روند و آخر هم به نتیجه می رسند.

من شما را به خدا می سپارم و دعا می کنم همانگونه نجیبانه و انسان وار و عاقلانه راه خودتان را ادامه بدهید. بحث های مفید و افشاگر انجام بدهید. ولی وارد معارضات دعوایی و این چیزها نشوید که دعواگرها همیشه ضرر می کنند.  


آیت الله هاشمی رفسنجانی: جدید اسلام‌ها از اينترنت‌ و ماهواره می‌ترسند یک جایی را ما ببندیم، چندین جای دیگر را بشر باز می کند. یک راه دیگری پیدا می شود. واقعا باید موکول کنیم به عقل و تصور مردم. کسانی که حسرت قدرت دارند، اینها تصورات دیگری هم می توانند بکنند. چقدر تلاش شد که نگذارند در کشور اینترنت باشد. چقدر ماهواره را از بالای پشت بام ها جمع کردند، نتیجه اش چه شد؟
کد N360880