مالکی از روسیه جنگنده‌ خرید

تسنیم نوشت:

نخست وزیر عراق اعلام کرد که بغداد مجبور شده است برای خرید جنگنده به روسیه و بلاروس مراجعه کند، زیرا اجرای قرارداد فروش جنگنده اف ۱۶ آمریکا به تاخیر افتاده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، نوری مالکی، نخست وزیر عراق اعلام کرد که بغداد مجبور شده است از روسیه و بلاروس جنگنده "سوخو" خریداری کند زیرا اجرای قرارداد فروش جنگنده اف 16 آمریکا به تاخیر افتاده است.
وی افزود: عراق این جنگنده های روسی را خریدار کرد و قرار است طی روزهای آینده از آنها برای مقابله با تروریست ها استفاده شود.
نوری مالکی در گفتگو با "بی بی سی" گفت:عراق جنگنده های نوع "سوخو" را از روسیه و بلاروس خریداری کرده است و این جنگنده ها تا روزهای آینده با هدف استفاده از آنها علیه تروریست های تکفیری به عراق می رسند.
نخست وزیر عراق در گفتگو با این شبکه خبری با اشاره به حمله جنگنده‌های سوری علیه مواضع داعش در مرز عراق و سوریه گفت که از هرگونه حمله علیه داعش استقبال می‌کنیم.
جنگنده‌های سوریه سه شنبه گذشته مواضع تروریستها را نزدیک شهر مرزی "قائم" هدف قرار دادند.
نوری مالکی در مصاحبه با شبکه "بی بی سی" انگلیس خاطرنشان کرد: این حمله هوایی ضد مواضع داعش داخل خاک سوریه صورت گرفت.
نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه کشورش خواستار این حمله هوایی نشده است، با این حال تأکید کرد که بغداد از این حملات ضد تروریستهای گروه موسوم به "دولت اسلامی در عراق و شام" (داعش) استقبال می کند.
عراق از سه هفته پیش تاکنون با حملات گروه تروریستی بعثی تکفیری داعش مواجه است و در پی این حملات ده‌ها تن کشته و یا زخمی شده اند و هزاران تن نیز آواره شده اند.

5252

کد N360662