دیدار سفیر ایران در لبنان با میشل عون

ايران,لبنان

محمد فتحعلی سفیر ایران در لبنان با میشل عون رهبر جریان مسیحی آزاد ملی ملاقات و در خصوص تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، میشل عون با اشاره به ناامنی‌های اخیر در لبنان و منطقه اظهار کرد: افراط گرایی دینی بزرگترین خطری است که از دو دهه قبل منطقه را تهدید می کرد و اکنون به پایان تاریخ خود نزدیک شده است؛ از این رو نهایت تلاش خود را به کار بسته تا با تقسیم کشورهای منطقه به اهداف خود برسد.

وی افزود: برخی مظاهر افراط‌گرایی دینی در لبنان نیز در گذشته ظهور کرد که با وحدت و انسجام ملت لبنان با شکست مواجه شد.

رهبر جریان مسیحی آزاد ملی لبنان با اشاره به نقش بارز ایران در منطقه به تحولات سوریه اشاره کرد و اظهار کرد: علی رغم حمایت ها و کمک های گسترده مالی و تسلیحاتی برخی از کشورهای منطقه و جهان به گروه‌های افراطی در سوریه، این گروه ها نتوانسته اند به اهداف مورد نظر خود برسند و پس از شکست در سوریه، متوجه عراق شده اند.

محمد فتحعلی سفیر ایران در لبنان نیز با تاکید بر حساسیت شرایط کنونی منطقه بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام ملت های منطقه در مواجه با افراط گرایی تاکید نمود و با اشاره به نقش رهبران سیاسی در تنویر افکار عمومی ملت ها بیان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی درصدد تقسیم کشورهای منطقه بوده و با حمایت های گسترده خود از گروه های تندور درصدد تغییر نقشه منطقه هستند.

انتهای پیام

کد N360233