۰
در دیدار هیات پارلمان فرانسه با امیر عبداللهیان مطرح شد

استفاده از گروه‌های تروریستی برای تغییر نظام‌های سیاسی منتخب مردم، خطرناک است

  • ۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
حسين اميرعبداللهيان,تروريسم,فرانسه

هیاتی از پارلمان فرانسه به ریاست خانم اودیل سوگ با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو نمود.

هیاتی از پارلمان فرانسه به ریاست خانم اودیل سوگ با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار طرفین آخرین تحولات منطقه به ویژه روند مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

اودیل سوگ رئیس هیات پارلمانی فرانسه، با اشاره به نگرانیهای فرانسه از افزایش افراط‌گرایی و تروریسم در منطقه بر نقش مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در ارتقای امنیت و حل مشکلات جاری در منطقه تاکید کرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران درخصوص تحولات منطقه به ویژه تحرکات تروریستی در عراق و سوریه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بر تقویت روندهای سیاسی و دموکراتیک در منطقه مبتنی بر خواست و اراده مردم تاکید دارد و روش هایی عجیب همچون استفاده از گروههای افراطی و تروریستی برای تغییر نظام های سیاسی که بر اساس رای مردم و انتخابات بر پا شده اند را امری خطرناک تلقی می نماید که باید متوقف گردد.

حسسین امیر عبداللهیان خطر افراط گرایی و تروریسم را صرفا مشکل منطقه ندانست بلکه خواستار همکاری نظام بین الملل بصورت مشترک برای مبارزه با این پدیده شوم شد. وی افزود: معتقدیم روند سیاسی در عراق نباید دچار خلل گردد و حقوق تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق مورد توجه ماست.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.