جلیلی: درگیری‌های عراق جنگ عده‌ای مزدور به نیابت آمریکاست

ايران,سعيد جليلي,وحدت

سعید جلیلی با اشاره به اینکه وحدت در حول اسلام مهم‌ترین نیاز امروز جهان اسلام است، گفت: هنگامی که جهان اسلام متحد شد، شیعه توانست در جنگ 33 روزه و اهل سنت توانست در جنگ 22 روزه موفق شود.

به گزارش خبرنگار «سیاسی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در اجتماع بزرگ بیعت که با هدف اعلام حمایت از اماکن متبرکه عراق در میدان فلسطین تهران برگزار شد با بیان اینکه نهال انقلاب روز‌به‌روز پربارتر می‌شود، اظهار کرد:‌ انقلاب مقاومت و پیشرفت کرد، معادلات قدرت را تغییر داد و شکل جدیدی از مردم‌سالاری را به مردم نشان داد.

وی در ادامه افزود: این نهال منحصر به ایران نماند و تکثیر شد و نشان داد چگونه می‌توان آزادی و استقلال داشت اما مقاومت و پیشرفت کرد.

جلیلی همچنین با اشاره به اینکه حزب‌الله لبنان با الگوگیری از انقلاب اسلامی جنوب لبنان را آزاد کرد، افزود: حماس هم بر همین اساس در جنگ 22 روزه موفق شد و به قول سیدحسن نصرالله دوران پیروزی جهان اسلام شکل گرفته است. امروز دیگر دشمن نمی‌تواند خواسته‌های غلط خود را دنبال کند.

جلیلی همچنین با اشاره به اینکه اگر مسلمانان متحد شوند و اسلام را مبنای خود قرار دهند قدرت زیادی آزاد می‌شود، خاطرنشان کرد: امروز به برکت جمهوری اسلامی پوشالی بودن زور مستکبران نمایان شده است. همچنین مشخص شده کسانی که شعار مبارزه با تروریسم سر می‌دادند خود از اهرم تروریسم استفاده می‌کنند.

جلیلی همچنین خاطرنشان کرد:‌ اهرم‌های تحریم و تکفیر توسط آمریکا و اسلام آمریکایی به کار گرفته می‌شوند زیرا آنها متوجه شده‌اند تمدن جدیدی در حال شکل‌گیری است. آنها تلاش می‌کنند جهان اسلام را به خود مشغول و اختلاف شیعه و سنی و اختلافات قومی ایجاد کنند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد:‌ دشمن امروز عده‌ای مزدور را اجیر کرده تا قدرت جهان اسلام را به چالش بکشند. تحولات امروز عراق جنگ عده‌ای مزدور به نیابت از اربابان خود است. آمریکا بعد از شکست در عراق با اعزام عده‌ای تروریست و مزدور سعی در جبران شکست خود دارد. آنها سعی کردند سوریه را که دژ مقاومت جهان اسلام بود از بین ببرند اما پس از شکست در سوریه به عراق رفتند تا نقشه‌های خود را در عراق دنبال کنند.

وی با بیان اینکه تمدن جدید اسلامی در حال شکل‌گیری است، خاطرنشان کرد:‌ غرب به دنبال ترویج اسلام لیبرال یا اسلام تکفیری است تا جهان اسلام را متفرق کند زیرا اسلام تکفیری حق انسان را منکر و اسلام لیبرال تکلیف انسان را منکر می‌شود.

جلیلی در پایان با بیان اینکه امام خمینی (ره) بر اسلامی تاکید می‌کردند که در آن هم حق و هم تکلیف وجود داشت، تصریح کرد: امروزه در عراق مجتهدین پشتیبان آرای عمومی مردم هستند و ما در دوران پیروزی‌ها هستیم و ان‌شاءالله پیروزی‌های بزرگ‌تری برای جهان اسلام رقم می‌خورد.

انتهای پیام

کد N357004