طرح «سفره‌های آسمانی» در امامزادگان کشور اجرا می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به در پیش بودن ماه رمضان از اجرای طرح «سفره‌های آسمانی» در امامزادگان کشور با هدف اطعام روزه داران خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی در نشست مشترک معاونین و مدیران کل ستادی و استانی با بیان اینکه طرح تابستانی اوقاف فراغت نشاط معنوی چند سالی است که در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌شود، اظهار کرد: سال گذشته 125 هزار نفر در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان تحت پوشش این طرح قرار گرفتند و تا پایان طرح مشارکت داشتند.

وی با بیان اینکه در طرح نشاط معنوی دانش آموزان دختر و پسر 7 تا 18 ساله تحت پوشش قرار می‌گیرند، افزود: سه گروه مربی، مبلغان اعزامی از قم، مبلغان بومی و دانشجویان علوم قرآنی در این طرح فعال خواهند بود و از مربیان آموزشی و ورزشی استان‌ها نیز استفاده خواهیم کرد.

شرفخانی با اشاره به اینکه در سال 93 که از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد و فرهنگ، باعزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شده و بر روی مسائل فرهنگی نیز تاکید بسیار دارند باید بر اجرای این دو طرح فرهنگی در ایام تابستان در امامزادگان اهتمام داشت، تصریح کرد: ماه رمضان فرصت مناسبی برای عرضه و اجرای برنامه‌های قرآنی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه مراسم استقبال از ماه رمضان امسال در سراسر کشور با غبارروبی و عطر افشانی امامزادگان برگزار خواهد شد، گفت: برپایی خیمه‌های معرفت، مناجات خوانی، جلسات تفسیر قرآن، ترتیل خوانی، اقامه نماز جماعت و سخنرانی‌های مذهبی از سرفصل‌های اصلی طرح ضیافت الهی در ماه رمضان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح سفره‌های آسمانی با هدف اطعام روزه داران براساس نیات واقفان در قالب طرح ضیافت الهی در امامزادگان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N356192