درخواست مجدد نتانیاهو از عباس برای پایان دادن به سازش با حماس

سیاسی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر از محمود عباس خواست تا دولت توافقی فلسطین را منحل کرده و به سازش با جنبش حماس پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه خبری ان.بی.سی آمریکا، گفت: من بسیار خرسندم که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، ربوده شدن سه شهرک‌نشین اسرائیلی را محکوم کرد.

وی افزود: اما ما در حال حاضر باید عباس را برای پایان دادن به تحریکات علیه اسرائیل بیازماییم و این اقدام تنها پس از منحل کردن دولت توافقی فلسطین و لغو سازش با جنبش حماس صورت می‌گیرد.

نتانیاهو گفت: امکان ندارد عباس با گروهی متحد شود که خواهان از بین بردن اسرائیل است.

وی از عباس خواست راه درست را که به نظر وی صلح با اسرائیل است انتخاب کرده و به سازش با جنبش حماس پایان بدهد.

پیشتر در پی ربوده شدن سه شهرک‌نشین اسرائیلی در شهر الخلیل، دولت رژیم صهیونیستی ضمن متهم کردن جنبش حماس به دست داشتن در این زمینه، صدها تن از فلسطینی‌ها را بازداشت کرد. همچنین در حملات اخیر نیروهای رژیم صهیونیستی به فلسطینی‌ها، شش فلسطینی به شهادت رسیدند.

براساس آمار باشگاه اسیران فلسطینی، نیروهای رژیم صهیونیستی تاکنون 529 تن را در کرانه باختری بازداشت کرده‌اند.

در همین راستا، منابع امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کردند که دولت رژیم صهیونیستی هفته آتی موضوع ادامه عملیات نظامی خود در ماه رمضان را برای یافتن سه شهرک‌نشین اسرائیلی مورد بررسی قرار می‌دهد.

همچنین گزارش‌های خبری حاکی از بازداشت زیاد عواد، یکی از ساکنان فلسطینی شهرک "اذنا" در شهر الخلیل به دست نیروهای رژیم صهیونیستی است.

وی پیشتر به کشتن یک افسر اسرائیلی متهم شده بود.

انتهای پیام

کد N355229