پیکر فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش تشییع شد

سیاست داخلی

در این مراسم، خانواده مرحوم امیر سرتیپ معینی پور، جمعی از فرماندهان عالیرتبه نظامی و تعدادی از همرزمان وی و پیشکسوتان نیروی هوایی ارتش حضور داشتند.

پیکر امیر سرتیپ محمدحسن معینی پور، فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز صبح (دوشنبه) طی مراسمی در ستاد نهاجا تشییع و برای خاکسپاری به بهشت زهرا(ع) منتقل شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم، خانواده مرحوم امیر سرتیپ معینی پور، جمعی از فرماندهان عالیرتبه نظامی و تعدادی از همرزمان وی و پیشکسوتان نیروی هوایی ارتش حضور داشتند.

در این مراسم که با تشریفات کامل نظامی برگزار شد، پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، مداحی و خواندن نماز میت، پیکر فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش برای خاکسپاری به بهشت زهرا(س) انتقال یافت.

مرحوم معینی پور پس از سال ها تحمل رنج بیماری شدید ریوی، روز شنبه 31 خرداد ماه دار فانی را وداع گفت.

وی از سال 1360 تا 1362 فرماندهی نیروی هوایی ارتش را برعهده داشت.

مرحوم معینی پور مهر سال 1331 وارد دانشکده افسری شده و پس از فارغ التحصیلی در رشته خلبانی در نیروی هوایی مشغول خدمت شد.

امیر سرتیپ معینی پور در پی پیروزی انقلاب اسلامی از جمله افسران انقلابی بود که به خدمت در نیروی هوایی ادامه داد و در شهریور سال 1360 بنا به پیشنهاد شهید سرلشکر فلاحی به فرماندهی نیروی هوایی ارتش منصوب شد.

در دوران فرماندهی این امیر ارتش، نیروی هوایی در عملیات بزرگی نظیر فتح المبین و بیت المقدس نقش سرنوشت سازی را برعهده داشت که به بازپس گیری شهر خرمشهر از نیروهای بعثی عراق منجر شد.

کد N354019