مقام‌های ایساف:

ماموریت نیروهای جمهوری چک در افغانستان تا سال ۲۰۱۵ تمدید شود

سیاسی

رئیس ستاد ارتش جمهوری چک در یک مصاحبه مطبوعاتی گفته است كه ژنرال جوزف دانفورد خواستار ادامه ماموریت نیروهای این کشور تا پایان عملیات نظامی ناتو در افغانستان در سال ۲۰۱۵ میلادی شده است.

ژنرال «جوزف دانفورد» فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان خواستار ادامه ماموریت نیروهای جمهوری چک پس از پایان عملیات نظامی ناتو در افغانستان شد.

به گزارش ایلنا به نقل از آواپرس، «پیتر پاول» رئیس ستاد ارتش جمهوری چک در یک مصاحبه مطبوعاتی گفته است كه ژنرال جوزف دانفورد خواستار ادامه ماموریت نیروهای این کشور تا پایان عملیات نظامی ناتو در افغانستان در سال ۲۰۱۵ میلادی شده است.

وی افزود كه دانفورد با قدردانی از فعالیت‌های جمهوری چك از جمله مشاوران نیروی هوایی، واحدهای نیروهای حفاظت و کارکنان بخش پزشكی، خواستار ادامه حضور نیروهای این کشور پس از پایان عملیات‌ نظامی نیروهای ایساف و حمایت از نیروهای امنیتی افغان شده است.

پیتر پاول علاوه کرد كه ارتش چک آماده ماموریت جدید خود در افغانستان مبنی بر فعالیت در یک بیمارستان آمریکایی، آموزش به نیروهای هوایی و محافظت از پایگاه نظامی بگرام است.

رئیس ستاد ارتش جمهوری چك تاكید كرد كه حضور نیروهای خارجی در افغانستان پس از ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی، مشروط به امضای توافق‌نامه امنیتی میان کابل واشنگتن است.

کد N353917