رهبر انقلاب پس از درگذشت فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش چه گفتند؟

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: روز قبل هنگامی که خبر درگذشت مرحوم معین‌پور را به رهبری دادم، ایشان گفتند از قول من به بازماندگان وی تسلیت بگویید.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: روز قبل هنگامی که خبر درگذشت مرحوم معین‌پور را به رهبری دادم، ایشان گفتند از قول من به بازماندگان وی تسلیت بگویید و به آنها بگویید که مرحوم معین‌پور در موقعیت‌های بسیار حساس کمک‌های بسیاری در جهت پیشرفت نیروی هوایی داشتند.
حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی صبح امروز (دوشنبه) در مراسم تشییع پیکر مرحوم امیر سرتیپ محمدحسن معین‌پور فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه "نیروی هوایی کمک‌های زیادی به انقلاب و کشور کرده است"، اظهار کرد: نیروی هوایی با بیعت با امام خمینی(ره) کمر رژیم پهلوی را شکست.
او با اشاره به خدمات نیروی هوایی ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن، گفت: نیروی هوایی ثابت کرد هنگامی که استقلال، آزادی و هویت آنها در خطر باشد تا پای جان ایستاده است.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری همچنین با بیان اینکه "رژیم پهلوی سرمایه‌گذاری زیادی بر نیروهای مسلح و نیروی هوایی داشت"، گفت: با این حال، جوانان نیروی هوایی با بیعت با امام و به خطر انداختن جان خود، به رژیم پهلوی پشت پا زدند و تاکید کردند که هرگز به دین،‌ کشور و استقلال خود پشت نمی‌کنند.
او در پایان با اشاره به خدمات نیروی هوایی ارتش در دوران جنگ تحمیلی، گفت: ملت هرگز فداکاری مرحوم معین‌پور و شهدای نیروی هوایی همانند شهیدان بابایی، دوران، ستاری و دیگر شهدای این نیرو را از یاد نمی‌برد. 17231 

کد N353526