حملات رژیم صهیونیستی به پایگاه‌های ارتش سوریه در جولان

سیاسی

رژیم صهیونیستی یکشنبه شب، در واکنش به کشته شدن یک جوان اسرائیلی، تعدادی از پایگاه‌های سوری در نزدیکی بلندی‌های جولان را هدف قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، در بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی آمده است که در واکنش به حمله‌ای از سوریه که به کشته شدن یک جوان اسرائیلی و زخمی شدن چند غیرنظامی دیگر انجامید ارتش این رژیم 9 پایگاه ارتش سوریه را هدف قرار داد.

در این بیانیه آمده است که در این پایگاه‌ها مقرهای نظامی سوریه و سکوهای شلیک موشک وجود داشتند و این پایگاه‌ها در جریان این حملات آسیب دیدند.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت در پایگاه اینترنتی خود نوشت: ارتش اسرائیل پایگاه‌های ارتش سوریه در بلندی‌های جولان را هدف قرار داد و ساکنان شمال اسرائیل صدای انفجارهایی را در مرزهای سوریه شنیدند.

پیشتر یک جوان اسرائیلی در بخش اشغالی بلندی‌های جولان در اثر انفجار خودرویی که با پدرش سوار آن بود کشته شد. او 15 ساله و پسر یک پیمانکار بود. دو پیمانکار دیگر نیز در این حادثه زخمی شدند.

این منبع در خصوص علت این انفجار سخنی نگفت.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اثر انفجار یک خودروی اسرائیلی در خط آتش بس یک غیرنظامی کشته شده و دو تن دیگر زخمی شدند.

یک منبع امنیتی در رژیم صهیونیستی تصریح کرد: گزارش‌های اولیه حاکی از این است که این انفجار در جنوب گذرگاه القنیطره در مرکز بلندی‌های جولان رخ داد و علت آن خمپاره‌ای بود که از سوی سوریه شلیک شده بود.

رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از منابع امنیتی مدعی شد: این خمپاره از سوی ارتش سوریه شلیک شده است.

انتهای پیام

کد N353159