شرفخانی:

باروحیه اداری نمی‌توان به جنگ فرهنگی دشمن رفت

سازمان اوقاف

چهاردهمین همایش معاونین فرهنگی و اجتماعی ادارات کل اوقاف و امور خیریه با هدف ترویج و گسترش فرهنگ دینی و قرآنی و مقابله با تهاجم فرهنگی در امامزادگان و بقاع متبرکه در تهران برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف طی سخنانی با تبیین ترفندهای غرب برای رخنه در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر مباحث فراوانی را در عرصه فرهنگی مطرح و در جامعه نهادینه کردند که یکی از این موضوعات بسیار مهم بحث رخنه فرهنگی دشمن است.

شرفخانی با بیان برخی از ویژگی‌های سخنان رهبر انقلاب اسلامی در این خصوص یادآور شد: به تعبیر مقام معظم رهبری، رخنه فرهنگی اکنون در برخی از بخش‌های فرهنگی اتفاق افتاده است.

وی صف آرایی فرهنگی در مقابل دشمن را به عنوان یکی از شاخص‌های بسیار مهم در رهنمودهای مقام معظم رهبری بشمار آورد و یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در سال 1388 برای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی بر انجام کارهای جدی تاکید کردند و این تعبیر خاص در عرصه فرهنگی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه نقش مردم در خنثی کردن توطئه‌های فرهنگی دشمن را یادآور شد و افزود: مقام عظمای ولایت در سال 93 بر تشکیل جبهه فرهنگی مردمی تاکید فراوان داشته‌اند.

شرفخانی با بیان گوشه‌ای از فعالیت‌های مخرب فرهنگی غرب از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای متذکر شد: در حال حاضر بیش از 166 شبکه ماهواره‌ای با صدها ساعت برنامه فارسی اعم از فیلم، سریال و مباحث دیگر با حمایت آمریکا و غرب علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، جریان سازی ضد فرهنگی در کشور را از اهداف عمده این شبکه‌های ماهواره‌ای دانست و افزود: به عنوان نمونه آنها اخیرا بر روی موضوع حجاب متمرکز شده‌اند و با نشان دادن تصاویر و فیلم‌هایی سعی در القای این موضوع دارند که در جمهوری اسلامی ایران حجاب ضعیف شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: متاسفانه در عرصه فرهنگی، هر وقت دچار یاس و نومیدی شده‌ایم شکست خورده‌ایم و اگر در عرصه فرهنگی شکست بخوریم، انقلاب اسلامی شکست خواهد خورد.

وی با اشاره به نامگذاری سال 93 از سوی رهبر انقلاب اسلامی، داشتن روحیه جهادی برای مقابله با مشکلات فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید با روحیه جهادی و از خودگذشتگی در عرصه فرهنگی فعالیت کرد و با نگاه اداری نمی‌توان به تنهایی موانع و مشکلات را از سر راه برداشت و به جنگ فرهنگی دشمن رفت.

شرفخانی راه اندازی شبکه توزیع محصولات فرهنگی در بقاع متبرکه و امامزادگان را خواستار شد و گفت: ما باید به مقتضیات روز توجه کنیم و بر اساس نیازهای فرهنگی روز همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند پیش برویم.

معاون فرهنگی و اجتماعی در پاسخ به این سوال که برای غلبه بر موانع و مشکلات فرهنگی چه باید کرد؟ خاطرنشان کرد: باید با حمایت از نیروهای خدمتگزار و دلسوز با موانع و مشکلات مقابله کرد.

شرفخانی الگو سازی آثار برجسته انقلاب اسلامی، چهره سازی عناصر شاخص و معرفی تشکل‌های برتر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را یکی دیگر از عوامل مهم برای مقابله با موانع و مشکلات فرهنگی دانست.

وی برجسته سازی آثار فرهنگی دینی و انقلابی و معرفی آنها در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه را خواستار شد و گفت: باید با راه اندازی نمایشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی، جبهه فرهنگی را تقویت کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه شبکه سازی فرهنگی در امامزادگان و بقاع متبرکه را مورد تاکید قرار داد وافزود: باید در امامزادگان و بقاع متبرکه شبکه‌ای طراحی شود که در صورت لزوم به راحتی بتوان یک موضوع فرهنگی را در سطح کشور جاری و ساری کرد.

وی در پایان ایجاد مجتمع‌های فرهنگی و هنری در امامزادگان را یکی دیگر از راهکارهای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ دینی و قرآنی دانست و متذکر شد: باید با اختصاص محل‌هایی در امامزادگان و بقاع متبرکه آنجا را به پاتوق جوانان، دانشجویان و افراد دلسوز دارای دغدغه مبارزه با تهاجم فرهنگی تبدیل کرد.

انتهای پیام

کد N353002