کمیسیون امنیت ملی وضعیت مهاجران افغانی را بررسی می‌کند

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن محکومیت داعش بر توان ملت عراق در حل بحران و مقابله با این گروه تروریستی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نقوی‌حسینی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی، گفت: در آغاز جلسه امروز موضوع تحولات عراق مورد بررسی قرار گرفت و آقای بروجردی رییس کمیسیون با تجزیه و تحلیل اتفاقات اظهار کرد که روند وحدت‌آفرینی بین همه گروه‌ها، جریان‌ها و نیروهای دینی و ملی در عراق رخ داده است و به ویژه تاثیر علما و مراجع شیعه و سنی از جمله نقش پررنگ آیت‌الله سیستانی بسیار موثر بوده است.

وی ادامه داد: به عقیده رییس کمیسیون امنیت ملی، آتش داعش که با دست آمریکا و کشورهای وابسته به او در منطقه افروخته شده به زودی دامن حامیان منطقه‌ای آنها را خواهد گرفت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن هشدار به کشورهای حامی گروه‌های تروریستی در منطقه از جمله برخی کشورهای عربی و ترکیه اقدامات و جنایات گروه تروریستی داعش را محکوم و مخالفت خود را با دخالت خارجی کشورهای سلطه‌گر از جمله آمریکا در امور داخلی عراق اعلام می‌کند. کمیسیون همچنین معتقد است که ملت عراق خودشان قادر به حل بحران و بستن پرونده گروه تروریستی داعش هستند.

نقوی‌حسینی در مورد دستور دیگر جلسه عصر امروز کمیسیون، گفت: مسائل مهاجران افغانی در ایران در جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کمیسیون بنا دارد با کسب اطلاعات بیشتر در این مورد در آینده برای این گروه از مهاجران تعیین تکلیف نماید.

وی همچنین با بیان اینکه در بخش دیگری از جلسه عصر امروز به بحث در مورد پرونده هسته‌ای و مذاکرات ایران و 1+5 پرداخته شد، گفت: جمع بندی مذاکرات این بود که نگارش متن توافقنامه آغاز شده است و موارد اختلاف داخل پرانتز قرار می‌گیرد ولی موارد مورد توافق در چارچوب متن نگارش خواهد شد. همچنین تیم مذاکره‌کننده لغو همه تحریم‌های اقتصادی را به عنوان یک خواسته جدی دنبال می‌کنند که شامل تحریم‌های شورای امنیت، اروپا و دولت آمریکا هم می‌شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی از نمایشگاه اختصاصی سازمان‌های اتکا و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح بازدید خواهد کرد. این بازدید روز سه‌شنبه صورت خواهد گرفت. همچنین در این جلسه مصوب شد که از رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای مکزیک برای حضور در ایران دعوت به عمل بیاید.

انتهای پیام

کد N352545