حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه از فتوای آیت‌الله‌ سیستانی

عراق,جامعه مدرسين,قم

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای از فتوای اخیر آیت‌الله‌العظمی سیستانی مبنی بر دفاع از کشور عراق در برابر تروریست‌های داعش حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای در حمایت از فتوای جهاد آیت‌الله‌العظمی سیستانی آورده است: بررسی روند تحولات عراق پس از حمله وحشیانه گروه‌های تکفیری و بعثی به سرکردگی داعش، حاکی از کنترل اوضاع توسط دولت و مردم غیور عراق دارد و بدیهی است که موفقیت دولت و ارتش عراق در مدیریت بحران بدون حمایت مراجع عظام و علمای اعلام، ممکن نبود.

جامعه مدرسین در این اطلاعیه تاکید کرده است: صدور فتوای جهاد توسط مقام عالی مرجعیت، آیت‌الله سیستانی و سایر مراجع و علمای اهل سنت و تبعیت غیور مردان عراقی در لبیک به جهاد علیه عناصر تکفیری مهم‌ترین علت کنترل اوضاع و مدیریت بحران در عراق است. رهبری مراجع معظم و علما و تبعیت جامعه اسلامی از دیرباز رمز موفقیت ملت‌های مسلمان در مقابل دسیسه‌ها و فتنه‌های تحمیلی بوده است که بار دیگر شاهد موفقیت این الگو در کنترل بحران عراق بودیم.

در این اطلاعیه می‌خوانیم: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حمایت کامل و قاطع از فتوای جهاد مراجع معظم، علی الخصوص حضرت آیت‌الله‌ سیستانی، ضمن تشکر از لبیک مردم به مقام مرجیعت، ملت عراق اعم از شیعه، سنی و عشایر غیور را به وحدت و تبعیت بیشتر از رهبری مرجعیت توصیه کرده و رمز اقتدار و پیروزی‌های ملت عراق را در اطاعت و ولایتمداری هرچه بیشتر از رهبران دینی خود می‌داند. امید است با ادامه روند جهاد عمومی در عراق، ریشه تکفیر و تروریست برای همیشه از عراق و عتبات عالیات، برچیده شود.

انتهای پیام

کد N351257