پورمحمدی در جمع خبرنگاران:

به دنبال كاهش میزان مجازات‌ زندان هستیم

سیاست داخلی

ما زندانیان را در خارج از زندان به وسیله وسایل الکترونیکی مورد پیگیری و کنترل قرار می‌دهیم تا از حوزه قضایی خارج نشوند وامیدواریم مسائل مالی مانند مهریه‌ها کارشان از طریق زندان دنبال نشود.

وزیر دادگستری از سیاست جرم‌زدایی برای كاهش زندانیان خبرداد و گفت: امیدواریم مسائل مالی مانند مهریه‌ها کارشان از طریق زندان دنبال نشود.

به گزارش خبرنگار ایلنا حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پور محمدی در حاشیه مراسم هفته بزرگداشت قوه قضاییه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سیاست کلی قوه قضاییه کاهش جمعیت زندان‌ها است گفت: قوه قضاییه در حال جرم زدایی است تا میزان مجازات‌های زندان کاهش یابد و مجلس نیز در این رابطه همکاری‌های لازم را با ما می‌کند.

وی ادامه داد: ما زندانیان را در خارج از زندان به وسیله وسایل الکترونیکی مورد پیگیری و کنترل قرار می‌دهیم تا از حوزه قضایی خارج نشوند وامیدواریم مسائل مالی مانند مهریه‌ها کارشان از طریق زندان دنبال نشود.

وزیر دادگستری در پاسخ به خبرنگار ایلنا آخرین پیگیری های وی در رابطه با پرونده کودکان کار و کودک آزاری اظهار كرد: پگیری‌های لازم را در این رابطه انجام داده‌ایم اما اطلاعات اولیه آن ناقص است و در صورت تکمیل شدن پرونده را به دادسرا ارسال می‌کنیم و مهم کنترل کردن و عدم وقوع این مسائل است.

پور محمدی در خصوص گزارش بند 350 نیز بیان کرد: بحث ما حرمت زندانبانی است که مورد تاکید قوه قضاییه نیز است و مسئولان زندان به آن عنایت دارند و در صورت تخلف برخوردهای لازم صورت می‌گیرد.

کد N349578