حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه:

عمل داعش تناسبی با اسلام ندارد/دشمن می خواهد ما را از خطر اسرائیل غافل کند

سیاست داخلی

آمریکا از طریق حکومت‌های مرتجع منطقه گروه داعش را تجهیز کرد و دیدیم که بعد از پیروزی نوری مالکی در عراق تجهیز این گروه سرعت بیشتری گرفت لذا من با اعتقاد راسخ می‌گویم که امارات، کویت، قطر، عربستان،‌ ترکیه و مصر از این آتش در امان نخواهند بود و یقین دارم که این آتش دامن خودشان را هم خواهد گرفت.

خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران تاکید کرد:آمریکا از طریق حکومت‌های مرتجع منطقه گروه داعش را تجهیز کرد و دیدیم که بعد از پیروزی نوری مالکی در عراق تجهیز این گروه سرعت بیشتری گرفت لذا من با اعتقاد راسخ می‌گویم که امارات، کویت، قطر، عربستان،‌ ترکیه و مصر از این آتش در امان نخواهند بود و یقین دارم که این آتش دامن خودشان را هم خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه امروز  تهران ضمن اشاره به مسئله عراق و فعال شدن گروه تروریستی داعش، این گروه را فرقه آدم‌کش وحشی که کارشان،‌ کار سفیانی‌ها، حرمله‌ها، بی‌دین‌ها و غیرمعتقدان به دین و خداست، توصیف کرد و گفت: ریشه این گروه که تا به امروز کارشان آدم‌کشی،‌ خشونت و ایجاد اختلاف بوده در انگلیس و ادامه آن در آمریکا و غرب بوده است و امیدواریم که به همین زودی این آتش دامن خودشان را هم بگیرد و خواهد گرفت.

وی با هشدار به کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی اظهار داشت: نکته اول این است که غربی‌ها و آمریکایی‌ها ابتدا وهابیت و بعد گروه القاعده و گروههای تکفیری را عَلَم کردند و جنایت‌ها را توسعه دادند و خشونت‌ها را به جایی کشاندند که هیچ وجدان بشری نمی‌تواند اینگونه جنایت‌ها را تحمل کند.

خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران ادامه داد: دنیای غرب با اسلام عناد دارد و برای مخدوش کردن چهره اسلام هیچ وسیله‌ای بهتر از اینکه گروهی را علم کند که نامشان، نام اسلام باشد اما کارهایشان کارهای کافران باشد و اینها را به عنوان مسلمان در منطقه جا بزند، ندارد.

صدیقی با بیان اینکه جهاد جزءو انسانی‌ترین قوانین دین ماست و برای حفظ ناموس، شرف، دیانت و ارزش‌های اسلامی وضع شده است  و یک امر عقلانی و پذیرفته شده در افکار عمومی ملت‌هاست، همچنین خاطرنشان کرد: اینها می‌خواهند این جهاد را در نزد افکار عمومی تخریب کنند چرا که از جهاد و شهادت هراس دارند و با ساختن چنین گروه‌هایی می‌خواهند چهره جهاد اسلامی را مشوش کنند.

مشاور رئیس قوه قضاییه افزود: گروه‌های تکفیری داعش، شعار اسلام سر می‌دهند اما عمل‌شان هیچ تناسبی با اسلام ندارد و از سویی دیگر، این گروه‌ها برای تضعیف دنیای اسلام جهت تامین امنیت اسرائیل که جز ایجاد اختلاف و فرقه‌گرایی در بین مسلمانان ممکن نیست ایجاد شده‌اند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های دشمنان دنیای اسلام این است که ما را به خودمان مشغول کنند تا خطر اسرائیل که یک خطر جهانی است فراموش شود.

وی با اشاره به اینکه امروز فرانسه اعلام می‌کند که فروش سلاح ما نسبت به گذشته 4 برابر افزایش یافته، تصریح کرد: نکته دیگر، این است که اینها می‌خواهند سلاح‌هایشان را به فروش برسانند که خریداران این سلاح‌ها هم همین عربستان سعودی و کشورهایی که به دنیای غرب وابستگی دارند، هستند. بنابراین پای مسئله اقتصادی و تامین منابع مالی خودشان در میان است.

حجت الاسلام صدیقی بیداری اسلامی در منطقه را یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن آشوب‌های اخیر عراق دانست و تاکید کرد: اینها برای اینکه جلوی این بیداری را بگیرند، شیعه‌هراسی و اسلام‌هراسی را در دستور کار خود قرار دادند اما الحمدلله با بیداری مردم عراق نتوانستند با توطئه جنگ شیعه و سنی در آنجا جایی برای خود باز کنند.

مشاور رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مسئله داعش مسئله آمریکا است، خاطرنشان کرد: آمریکا از طریق حکومت‌های مرتجع منطقه این گروه را تجهیز کرد و دیدیم که بعد از پیروزی نوری مالکی در عراق تجهیز این گروه سرعت بیشتری گرفت لذا من با اعتقاد راسخ می‌گویم که امارات، کویت، قطر، عربستان،‌ ترکیه و مصر از این آتش در امان نخواهند بود و یقین دارم که این آتش دامن خودشان را هم خواهد گرفت.

وی ضمن ابراز خرسندی از موفقیت نیروهای عراقی در ممانعت از پیشروی این گروه و بیداری مردم این کشور با فتوای مرجعیت عراق در رابطه با خطر بعثی‌هایی که در نظامی‌های عراقی دست نخورده باقی مانده بودند، افزود: اما باید توجه داشت که این ممانعت از حمله بعدی گروه داعش کافی نیست و اینها آتش زیر خاکستر هستند لذا همه علمای اهل سنت و همچنین علمای اهل سنتی که سر سفره نظام جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کنند، باید بدانند که این خطر متوجه امنیت جهانی است و همه باید در افشای این شجره خبیثه متحد شوند تا این آتش را در همین جا برای همیشه خاموش کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به سالگرد شهدای هفتم تیر ادامه داد: در همین روز شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی که یک متفکر، فقیه،‌ حکیم و جزء معیارهای ولایت فقیه به شمار می‌رود، به شهادت رسید و رسانه ها باید این حادثه را برای نسل سوم و چهارم انقلاب باز کنند و ابعاد این فاجعه و دست پلید منافقین و آمریکا را در این فاجعه به مردم نشان دهند و به این اتکا نکنند و رمزی را که ما در کنار ولایت فقیه قرارداد بیشتر نشان دهند.

حجت الاسلام صدیقی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: قوه قضاییه کارهای زیادی را انجام داده و مانند همه نظام همواره رو به رشد بوده و باید توجه داشته باشیم که سیاه‌نمایی‌ها و محکوم کردن گذشته ها کار انسان‌های عاقل و دیندار نیست.

مشاور رئیس قوه قضاییه ادامه داد: با وجود تمام تلاش‌ها و کارهای خوبی که در قوه قضاییه صورت گرفته اما ما با قوه‌قضاییه‌ا‌ی که در تراز خون شهیدانمان باشد، هنوز فاصله داریم.

وی تصریح کرد: رئیس قوه قضاییه هم در مقابله با شرارت‌ها و هم در مقابله با فتنه تاکنون مواضع شفاف و ستودنی داشته‌اند و امیدواریم که این قوه در تراز مردم ولایتمدار بتواند به مقاصد عالی برسد.

در پایان حجت السلام و المسلمین صدیقی یاد و خاطره شهید چمران را گرامی داشت.

 

 

کد N347911