۰

محسن رضایی: ایران حاضر نیست برای مقابله با داعش در کنار آمریکا قرار بگیرد

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
ايران,عراق,محسن رضايي,دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام,آمريكا,داعش

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: داعش برنامه‌ریزی صهیونیسم و آمریکا برای گسترش ارتجاع در منطقه و تغییر جهت بیداری اسلامی از سوی آمریکا و اسرائیل به سمت کشورهای اسلامی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محسن رضایی در حاشیه مراسم ترحیم پدر همسر فرمانده کل سپاه، اظهار کرد: آمریکا، اسرائیل و عربستان در منطقه شکست خورده‌اند و بیداری اسلامی نیز به ضرر آنهاست، پس آنها جریان تندروی تکفیری را بوجود آوردند تا بیداری اسلامی را مهار و از این طریق نجات پیدا کنند. آنها از احساسات و تعصبات کور عده‌ای سوءاستفاده می‌کنند.

وی همچنین افزود: اقدامات داعش یک طرح حساب‌شده است که با همکاری سازمان‌های اطلاعات آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای منطقه انجام می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: این توطئه بسیار ناجوانمردانه است زیرا اقداماتی توسط داعش انجام می‌شود که حتی هیتلر هم آن را انجام نداد.

رضایی درباره امکان همکاری ایران و آمریکا برای مقابله با داعش، اظهار کرد: ایران حاضر نیست در کنار آمریکا برای حل این موضوع قرار بگیرد.

وی در پایان درباره نقش ترکیه در درگیری‌های اخیر عراق نیز گفت:‌ ترکیه هم در جریان این اتفاقات بود ولی میزان نقش آن کشور مشخص نیست.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.