باراک اوباما: این پیامی برای همه جهان است

باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا، دستگیری فرد مظنون به حمله در 11 سپتامبر 2012 میلادی به کنسولگری آمریکا در بنغازی را پیامی برای همه جهان دانست.

باراک اوباما: این پیامی برای همه جهان استباراک اوباما، رییس جمهور آمریکا، دستگیری فرد مظنون به حمله در 11 سپتامبر 2012 میلادی به کنسولگری آمریکا در بنغازی را پیامی برای همه جهان دانست.

 

 

 

اوباما که سه شنبه در مرکز تک شاپ در شهر پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیا حضور یافته بود در برابر شرکت کنندگان در این جلسه گفت: روز گذشته نیروهای ویژه‌ی ما، که از خود شجاعت و دقت خارق العاده نشان دادند، توانستند یک فرد را به نام ابوختاله، که متهم شده است یکی از طراحان این حمله بوده است، دستگیر کنند .

اوباما افزود: این فرد اکنون در حال منتقل شدن به آمریکا است. من این را اولاً می‌گویم زیرا که ما کماکان به فکر خانواده‌های کشته شدگانِ آن حمله هولناک هستیم و برای آنان دعا می‌کنیم. اما مهم‌تر آن‌که برای ما حائز اهمیت است که پیامی به جهان بدهیم مبنی بر این‌که هرگاه به آمریکایی‌ها حمله شود، ما عاملان آن را، هرقدر هم طول بکشد، پیدا خواهیم کرد و آنان را به محکمه عدالت خواهیم کشاند.
این همان پیامی است که من دقیقاً در روز بعد از وقوع این حادثه نیز دادم و در آن زمان نیز خطاب به عاملان آن جنایت گفتم: صرفنظر از این‌که چه‌قدر طول بکشد، ما شما را پیدا خواهیم کرد. اوباما در خاتمه تأکید کرد: من می خواهم همه در سراسر جهان این پیام را کاملاً روشن و شفاف بشنوند.

منبع: رویترز

52261

کد N345187