نخست‌وزیر سوریه: برخی کشورهای عربی با اسرائیل و آمریکا همدست‌ هستند

نخست وزیر سوریه با بیان اینکه دمشق در جنگ با تروریسم پیروز خواهد شد، گفت: برخی کشورهای عربی در طرح صهیونیستی - آمریکایی دست دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، وائل حلقی، نخست وزیر سوریه در دیدار با هیاتی از اردن تاکید کرد: حمایت ملی اردن از مردم سوریه و درک مفهوم و ماهیت جنگی که سوری‌ها با آن مواجهند، نشان می‌دهد که ملت عربی ملتی متحد بوده و ماهیت توطئه‌های کشورهای غربی را علیه خود درک می‌کنند.

وی افزود: ملت عرب به خوبی آگاهند که برخی نظام‌های عربی با غربی‌ها همدستی می‌کنند تا طرح و منافع آمریکا و اسرائیل را در منطقه تحقق بخشند و برای راضی نگهداشتن غرب به ایجاد خشونت و حمایت از تروریسم می‌پردازند.

حلقی تاکید کرد: سوریه همواره حامل پرچم عربی بوده و مدافع مسائل و حقوق غصب شده جهان عرب خواهد بود.

وی بر اهمیت تحکیم امنیت ملی و فرهنگ عربی در مقابله با افکار تکفیری که هدف آن ایجاد بی‌ثباتی در منطقه است، تاکید کرد.

نخست وزیر سوریه اظهار داشت: سوریه از جهان عرب حمایت می‌کند و در نهایت در جنگی که ملت، ارتش، رهبران و دوستان این کشور را هدف قرار داده پیروز خواهد شد.

اعضای هیات مذکور نیز تاکید کردند که از ملت سوریه در حل بحران کشور و مقابله با تروریست‌ها حمایت کرده و به توانایی سوری‌ها جهت ناکام گذاشتن توطئه‌ها ایمان و اطمینان دارند.

این اعضا همچنین اعلام کردند که ملت سوریه بهای مبارزه با طرح‌های اسرائیل و آمریکا در منطقه را می‌پردازند.

در همین راستا ری سویانگ، وزیر خارجه کره شمالی در دیدار با فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد: ملت سوریه مبارزانی نادر و کمیاب در جهان هستند چرا که با شجاعت و درایت از کشورشان حمایت می‌کنند.

وی گفت: کشورهای غربی همچنان به توطئه‌های خود علیه ملت سوریه برای از بین بردن این کشور ادامه می‌دهند اما تاریخ نشان می‌دهد که عدالت پیروز واقعی است.

ری سویانگ به روابط تاریخی میان سوریه و کره شمالی اشاره کرد و گفت: این روابط بر پایه مبارزه با دشمنان دو کشور صورت گرفته و در حال حاضر شاهد پیشرفت و تحکیم این روابط به خاطر رهبری خوب بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی هستیم.

وی افزود: کیم جونگ اون، به ما اعلام کرد که سفر به سوریه و دیدار با مسئولان این کشور اهمیت زیادی دارد.

وی همچنین اعلام کرد که از پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه بسیار خرسند است.

انتهای پیام

کد N344157