گزارش خبرنگار اعزامی مهر/

مذاکرات کارشناسی فنی و حقوقی ایران و 1+5 در وین برگزار شد

سیاست خارجی

مذاکرات کارشناسی فنی و حقوقی بین ایران و کشورهای 1+5 در وین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به وین، در حاشیه دومین روز از مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 در وین، مذاکرات کارشناسی فنی و حقوقی بین کارشناسان ایران و 1+5 در هتل کوبورگ برگزار شد.

بر اساس این گزارش، حمید بعیدی‌نژاد، رئیس تیم مذاکره‌کننده کارشناسی ایران و از سوی 1+5 نیز استفان کلمنت، رئیس تیم کارشناسی است.

مذاکرات ایران و 1+5 طی ناهار کاری اشتون و ظریف برگزار شد.

بعد از ظهر روز گذشته ایران با هیات آمریکایی و کاترین اشتون مذاکرات سه جانبه‌ای داشتند. از صبح امروز نیز ایران و روسیه مذاکرات دو جانبه برگزار کردند و همچنین وزیر امور خارجه کشورمان نیز با آمانو، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کرد.

همچنین نشست عمومی آغاز مذاکرات نیز حدود ساعت 12 به وقت وین در مقر سازمان ملل برگزار شد.

در طی نشست 90 دقیقه ای بعد از ظهر امروز مذاکرات کارشناسی فنی و حقوقی بین دو طرف برگزار شد.

گفته می شود، دو طرف در این دوره از مذاکرات قرار است نگارش متن توافق نهایی را آغاز کنند و این در حالی است که نماینده روسیه در جمع خبرنگاران گفت: نگارش متن توافق نهایی تقریبا آغاز شده است.

از سوی دیگر ویلیام برنز، قائم مقام وزیر امور خارجه آمریکا که از روز دوشنبه به وین سفر کرده بود، امروز وین را ترک کرد. البته برنز قرار نبود نماینده آمریکا در مذاکرات هسته ای باشد، ولی در مذاکرات وین وی در مذاکرات سه جانبه ایران، آمریکا و کاترین اشتون حضور یافت.

مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون نیز پس از مذاکرات صبح گفت: سعی داریم تا در زمان باقیمانده تا 20 جولای به توافق برسیم، اما مهمترین چیز کیفیت توافق است.

هنوز هیچ مقام ایرانی، هیچگونه خبر رسمی درباره مذاکرات صبح بین دو طرف و اینکه آیا نگارش متن توافق آغاز شده است، به خبرنگاران ارائه نکرده است.