۰

لیست کامل اعضای هیأت رئیسه جدید ۱۳ کمیسیون تخصصی و تغییرات آن

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

فارس نوشت:

اعضای هیأت رئیسه جدید کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه سوم دوره نهم خانه ملت انتخاب شدند که اندکی با تغییراتی در سال جدید همراه بود.

اسامی اعضای جدید ۱۳ کمیسیون تخصصی پارلمان به شرح ذیل است:

کمیسیون آموزش و تحقیقات

رئیس: محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان
نایب اول: جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت
نایب دوم: علی‌اصغر زارعی نماینده تهران
سخنگو: قاسم جعفری نماینده بجنورد
دبیر اول: قاسم احمدی‌لاشکی نماینده چالوس
دبیر دوم: عباس مقتدایی نماینده اصفهان

کمیسیون اجتماعی

رئیس: عبدالرضا عزیزی نماینده شیروان
نایب اول: فرج‌الله عارفی نماینده جیرفت
نایب دوم: محسن علیمردانی نماینده زنجان
سخنگو: ایرج عبدی نماینده خرم‌آباد
دبیر اول: محمداسماعیل سعیدی نماینده تبریز
دبیر دوم: عباس صلاحی نماینده تفرش

کمیسیون اقتصادی

رئیس: ارسلان فتحی‌پور نماینده کلیبر
نایب اول: ایرج ندیمی نماینده لاهیجان
نایب دوم: سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده فلاورجان
سخنگو: رحیم زارع نماینده آباده
دبیر اول: سعید اربابی نمایند ایرانشهر
دبیر دوم: عبدالکریم رجبی نماینده مینودشت

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

رئیس: علاءالدین بروجردی نماینده بروجرد
نایب اول: احمدرضا دستغیب نماینده شیراز
نایب دوم: منصور حقیقت‌پور نماینده اردبیل
سخنگو: سیدحسین نقوی نماینده ورامین
دبیر اول: سیدباقر حسینی نماینده زابل
دبیر دوم: محمد اسماعیلی نماینده زنجان

کمیسیون انرژی

رئیس: علی مروی نماینده نیشابور
نایب اول: محمدسعید انصاری نماینده آبادان
نایب دوم: ناصر سودانی نماینده اهواز
سخنگو: حسین امیری نماینده زرند
دبیر اول: جلیل جعفری بن‌خلخال نماینده خلخال
دبیر دوم: امیرعباس سلطانی نماینده بروجن

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات

رئیس: غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران
نایب اول: الیاس نادران نماینده تهران
نایب دوم: علی‌محمد احمدی نماینده دهلران
سخنگو: غلامرضا کاتب نماینده گرمسار
دبیر اول: غلامرضا اسداللهی نماینده تربت‌جام
دبیر دوم: حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر

کمیسیون بهداشت و درمان

رئیس: حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان
نایب اول: عبدالرحمان رستمیان نماینده دامغان
نایب دوم: حسن تأمینی نماینده رشت
سخنگو: محمدحسین قربانی نماینده آستانه‌اشرفیه
دبیر اول: رسول خضری نماینده سردشت و پیرانشهر
دبیر دوم: محمدجواد نظری‌مهر نماینده بندرترکمن

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

رئیس: امیر خجسته نماینده همدان
نایب اول: محمدجواد کولیوند نماینده کرج
نایب دوم: محمدابراهیم رضایی نماینده خمین
سخنگو: دخیل عباس زارع‌زاده‌مهریزی نماینده بافق
دبیر اول: صیدعیسی دارایی نماینده اندیمشک
دبیر دوم: یعقوب جدگال نماینده چابهار

کمیسیون صنایع و معادن

رئیس: رضا رحمانی نماینده تبریز
نایب اول: عزیز اکبریان نماینده کرج
نایب دوم: محمدرضا خان‌‌محمدی نماینده زنجان
سخنگو: روح‌الله عباسپور نماینده بویین‌زهرا
دبیر اول: محمد بیاتیان نماینده بیجار
دبیر دوم: الیاس طاهری نماینده اقلید

کمیسیون عمران

رئیس: مهدی هاشمی نماینده تهران
نایب اول: عبدالکریم حسین‌زاده نماینده نقده
نایب دوم: محمدرضا رضایی‌کوچی نماینده جهرم
سخنگو: منصور آرامی نماینده بندرعباس
دبیر اول: محمد فیروزی نماینده نطنز
دبیر دوم: علی‌نعمت چاردولی نماینده ملایر

کمیسیون فرهنگی

رئیس: احمد سالک نماینده اصفهان
نایب اول: مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران
نایب دوم: بیژن نوباوه نماینده تهران
سخنگو: سیدعلی طاهری نماینده گرگان
دبیر اول: سیدمرتضی حسینی نماینده قزوین
دبیر دوم: لاله افتخاری نماینده تهران

کمیسیون حقوقی و قضایی

رئیس: اللهیار ملکشاهی نماینده کوهدشت
نایب اول: موسی غضنفرآبادی نماینده بم
نایب دوم: محمد رزم نماینده کرمانشاه
سخنگو: میرهادی قره‌‌سید‌رومیانی نماینده ارومیه
دبیر اول: ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد
دبیر دوم: نیره اخوان نماینده اصفهان

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

رئیس: عباس رجایی نماینده اراک
نایب اول: ناصر صالحی‌نسب نماینده هویزه
نایب دوم: غلامرضا نوری نماینده بستان‌آباد
سخنگو: محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت
دبیر اول: محمد اسماعیل‌نیا نماینده کاشمر
دبیر دوم: محمدسادات ابراهیمی نماینده شوشتر

 

23503

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.