وزیر خارجه اردن: حل سیاسی بحران سوریه حل معضل انسانی را در پی دارد

سوريه,اردن

وزیر خارجه اردن بار دیگر درخواست کشورش مبنی بر دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه را تکرار کرد و افزود: راه حل سیاسی در سوریه موجب حل بحران انسانی در این کشور می‌شود.

وزیر خارجه اردن بار دیگر درخواست کشورش مبنی بر دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه را تکرار کرد و افزود: راه حل سیاسی در سوریه موجب حل بحران انسانی در این کشور می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سوریه نیوز، ناصر جوده، وزیر خارجه اردن در دیدار با "لبنی القاسمی"، وزیر توسعه و همکاری بین‌المللی امارات اظهار کرد: مواضع اردن از ابتدای بحران سوریه ثابت بوده است. ما از همان ابتدا دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه که امنیت و وحدت مردم این کشور را تضمین کند، خواستار شدیم.

جوده افزود: راه حل سیاسی بحران این کشور موجب حل بحران انسانی می‌شود و تمام آوارگان می‌توانند در امنیت و صلح کامل به کشور خود بازگردند.

وی بر لزوم حل سیاسی بحران این کشور بدون دخالت خارجی‌ها تاکید کرد.

جوده همچنین نسبت به تاثیرات اوضاع سوریه بر امنیت و ثبات منطقه به شدت ابراز نگرانی کرد و درباره وقوع جنگ داخلی در سوریه هشدار داد.

وزیر خارجه اردن در خصوص ورود آوارگان سوریه به اردن گفت: در پی بحران انسانی ایجاد شده در سوریه، کشور اردن بیش از 600 هزار آواره‌ سوری را که طی این بحران‌ رنج زیادی را متحمل شده‌اند به خاک خود راه داده است.

اردن از زمان شروع بحران‌ در سوریه بیشترین تعداد سوری را در خود جای داده است که 20 درصد آن‌ها در چادرها به سر می‌برند و باقی به صورت پراکنده در خاک اردن هستند.

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل پیش‌بینی کرد، تعداد مهاجران سوری به این کشور تا اواخر سال 2014 میلادی به حدود یک میلیون تن می‌رسد و از کشورهای حامی خواست تا روند دستیابی به امکانات مالی را به منظور برطرف کردن نیازهای آوارگان تسریع بخشند و برای کمک به آنان وارد عمل شوند.

انتهای پیام

کد N342120