نایب رئیس مجلس:

توسعه صنایع کشور در گروه اقتصاد دانش بنیان است

سیاسی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: موفقیت و توسعه صنعت و سرمایه گذاری در کشور در گرو اقتصاد دانش بنیان بوده و باید تلاش شود ارتباط بین دانشگاه و صنعت بیش از پیش توسعه یافته و یکی از دغدغه ها و تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تولید علم با این امر محقق شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد در دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری اهر در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر گفت: دانشگاه ها و پارک های علم و فن آوری باید نقش موثر و اساسی را در تولید علم و تبدیل دانش به فناوری ایفا کرده و راه برای رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان هموار کنند.

وی منطقه ارسباران را جهت مستعد بودن زمین های منطقه و آب مناسب با بهره گیری از روش های نوین و فناوری های جدید فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی عنوان کرد.

وی افزود: کشاورزی مکانیزه و حمایت مناسب و اصولی از سرمایه گذاران این بخش مسیر رشد و توسعه را در این حوزه در شهرستان اهر و منطقه ارسباران فراهم خواهد کرد.

حجت اسلام ابوترابی، همچنین به معادن غنی مس و سنگ های تزئینی موجود در شهرستان اهر اشاره کرد و افزود: توجه ویژه سرمایه گذاران به حوزه معدن در رشد و توسعه منطقه موثر می باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ایران به عنوان یک کشور مهم و فعال در حوزه علم و فناوری جزو 14 قدرت برتر دنیا است که توانست در زمینه فناوری های نوین و تولید علم، قدرت علمی خود را با اختراعات و ابتکارات جدید در حوزه نانو و سایر فناوری ها به دنیا نشان دهد.

وی، تقویت زیرساخت های منطقه به ویژه پروژه بزرگراه اهر – تبریز را در راستای توسعه منطقه ارسباران مورد تأکید قرار داد و افزود: اجرا و اتمام بیش از نیمی از این پروژه در پیشرفت و توسعه منطقه موثر است.

انتهای پیام

کد N341782