مالکی: برخی کشورهای عرب توطئه می‌کنند

ایسنا نوشت:

نخست‌وزیر عراق با بیان اینکه مردم این کشور با اراده خود وطن را از افراد مسلح و خیانتکاران پاک خواهند کرد، گفت: آنچه در نینوا رخ داد، توطئه‌ای است که برخی کشورهای عربی پشت آن قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری المسله، "نوری مالکی"، نخست‌وزیر عراق در سخنرانی خود در جمع برخی از داوطلبان عراقی برای مقابله با گروه "دولت اسلامی شام و عراق" موسوم به داعش در منطقه "المحمودیه" واقع در جنوب بغداد اعلام کرد: مردم عراق و کسانی که برای جنگ با داعش داوطلب شده‌اند، با اراده خود خاک این کشور از شمال گرفته تا جنوب را از تروریست‌ها پاک خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ارتش عراق زمام امور علیه داعش را در دست گرفته، تاکید کرد: موصل سقوط نکرده بلکه سیاستمدارانی که خواهان از بیان رفتن عراق هستند، سقوط کرده‌اند.

مالکی با طرح این سوال که تروریست‌ها تا کجا می‌توانند فرار کنند، گفت: علاوه بر برخی کشورها، برخی سیاستمداران شکست خورده در داخل کشور هستند که با داعش همکاری می‌کنند.

وی با خطاب قرار دادن سیاستمداران مذکور گفت: اگر با حیله و دورویی ما را بکشید، ما با آزادگان و افراد شریف خود شما را می‌کشیم. این پیام ما به شماست.

مالکی همچنین خطاب به افراد داوطلب برای جنگ با داعش گفت: ماموریت شما تنها با پاکسازی عراق از گروه داعش و سیاستمداران حامی این گروه تمام نمی‌شود بلکه ماموریت شما تشکیل ارتش عراق است. عراق و مردم این کشور با دستورات و پیشنهادات مرجعیت دینی و همچنین براساس اراده و وظیفه دینی خود به جنگ با داعش می‌پردازند.

وی تاکید کرد: اگر علیه ما توطئه صورت بگیرد، ما با دادن خون خود و توکل به خدا و ملتمان با تروریست‌ها مبارزه می‌کنیم و این توطئه‌ها ذره‌ای از اراده و نیروی ما را کم نخواهد کرد.

مالکی همچنین تهدید کرد که کشور را از خیانتکاران و سیاستمدارانی که علیه عراق توطئه می‌کنند، پاک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه آنچه در نینوا رخ داده توطئه‌ای که برخی کشورهای عربی در پشت آن قرار دارند، گفت: این کشورها اهدافی خصمانه را در پیش گرفته‌اند.

در همین راستا افراد مسلح داعش عصر یکشنبه کنترل شهر "تلعفر" واقع در استان نینوا را به دست گرفتند.

اغلب منطقه "تلعفر" شیعه هستند.

به گفته منابع نظامی عراق همچنان درگیری‌هایی میان ارتش عراق و گروه داعش در این منطقه در جریان است.

5252

کد N341676