پزشکیان:ساختن عدد و رقم،خیانت به کشور است/اگر در دولت قبل بنزین وارد می کردند ارزانتر تمام می شد

مسعود پزشکیان,مجلس نهم

پزشکیان با بیان اینکه متاسفانه در گذشته ما عدد و رقم ساختیم، گفت: ساختن عدد و رقم بزرگترین خیانتی است که برخی در کشور انجام دادند.

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم در کافه خبر در پاسخ به این پرسش که آیا توزیع بنزین پتروشیمی موجب افزایش آلایندگی در شهرهای بزرگ شده است یا خیر، گفت: گزارشی که مقامات مسئول داده اند نشان می دهد که هر کدام از این موضوعات درصدی در این موضوع دخیل است. این طور نیست که همه عوامل به بنزین پتروشیمی ها باز گردد.

وی ادامه داد:اما براساس گزارش وزارت نفت، یک سری از پالایشگاه های ما بنزین هایی که تولید کرده اند که سرب آن بالا است و این موارد سرطان زا است.ضمن اینکه اگر بنزین را وارد می کردند ارزان تر از آنچه خود دولت تولید کرد،هزینه می شد.

وزیر بهداشت دولت اصلاحات با انتقاد از برخی آمار سازی ها دردولت گذشته، افزود:متاسفانه در گذشته ما عدد و رقم هم ساختیم.وقتی عدد و رقم را غیر شفاف کردیم مشکل به وجود می آید و هر کس مدعی است که کارش درست است.

نماینده مردم تبریز در مجلس نهم با اشاره به برخی وعده های دولتمردان سابق در مورد کاهش بیکاری جوانان، رکود اقتصادی و تورم ، خاطر نشان کرد: ساختن عدد و رقم بزرگترین خیانتی است که در کشور برخی انجام دادند. حق این است که آن عدد و رقم را درست بیان کنیم ولو اینکه به ضرر ما باشد. کفر هم این است که روی آن عدد و رقم را بپوشانیم و وارونه جلوه بدهیم.

وی در بخشی دیگری از این گفت وگو در خصوص اینکه فکر می کنید در مجلس آینده اقبال مردم به کدام سو خواهد بود، گفت: این امر بستگی به جامعه، کسانی که وارد صحنه می شوند و نحوه تبلیغات دارد؛ من الان اطلاعات کافی ندارم، اما معتقدم مردم به کسانی رای می دهند که اثری از آنها دیده باشند. اگر در جامعه از هر جناحی -چه اصولگرا و چه اصلاح طلب- آدم هایی وجود داشته باشند که زحمت بکشند، مردم به آنها رای می دهند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس نهم، گفت:اگر خدماتی که به مردم می دهیم مشکلات را جوابگو باشد، مردم حتما دوباره به همان فرد رای می دهند.
پزشکیان با اشاره به نامزدی اش در انتخابات مجلس هشتم، اظهار داشت:من وقتی در مجلس هشتم آمدم نه دولت و نه مجریان استانی اصلا قبول نداشتند من رای بیاورم ولی رای اول تبریز را اوردم و درهمان دور اول بالا آمدم.پولی هم برای تبلیغات خرج نکردم.

وی که می گفت برای حضور در مجلس نهم هم شخصا هزینه ای نکرده است، گفت:حتی وقتی در ایام انتخابات قرار بود پیامک بفرستیم چون هزینه اش 5 میلیون می شد، از خیر این کار کذشتیم.
پزشکیان تاکید کرد: اگر قرار باشد دور آینده هم نامزد انتخابات شوم، از تبریز خواهد بود و نگاهی به تهران ندارم و اگر مردم هم رای ندهد من هم مثل بقیه مردم می رویم و زندگی ام را می کنم.

نماینده تبریز در مجلس نهم با تاکید بر اینکه جوانهای ما به سرعت در حال پیر شدن هستند، اظهار داشت:ما هیچ کار نکرده ایم و اگر ما نتوانیم راه حلی برای زندگی این جوانها پیدا کنیم، جامعه اسلامی با خطر مواجه است. باید بستر اقتصادی آماده نشود ، حل کردن موردی مشکلات فایده ای ندارد

مشروح گفت وگوی خبرآنلاین با مسعود پزشکیان به زودی منتشر می شود.

/212 212

 

 

کد N341608