بروجردی: داعش قطعا سرکوب می شود

سفیر ترکیه در ایران,دیدار

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با سفیر ترکیه در ایران گفت که قطعا گروه تروریستی داعش در عراق سرکوب خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، علاالدین بروجردی در ابتدای دیدار ˈاومیت یاردیم ˈبا اشاره به تحولات اخیر عراق و فتوای مرجعیت در عراق علیه گروه تروریستی داعش افزود:جمهوری اسلامی ایران مخالف هرگونه دخالت خارجی در امور عراق است و دولت و ملت عراق خود توانایی سرکوب گروه تروریستی داعش را خواهند داشت و نیازی به مداخله خارجی ندارند.

بروجردی با بیان اینکه امنیت منطقه یک مجموعه به هم پیوسته است، افزود: ایران با دقت تحولات عراق را پیگیری خواهد کرد و در صورت نیاز آماده هرگونه همکاری با دولت بغدادخواهد بود.

وی با بیان اینکه ضرر کننده اصلی تحولات اخیر سوریه و عراق امت اسلامی است ،ابراز امیدواری کرد شاهد بازنگری سیاست ترکیه در مورد سوریه باشیم.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اهمیت توسعه و گسترش مناسبات دوستانه ایران و ترکیه، افزود: مناسبات ایران و ترکیه الگویی از مناسبات برادرانه در جهان اسلام است و این روابط همواره به نفع امت اسلامی بوده و خواهد بود.

سفیر ترکیه در تهران نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت توسعه گسترش همکاری نزدیک دو کشور گفت: ایران و ترکیه دو قدرت بزرگ دنیای اسلام هستند و ترکیه همواره خواستار گسترش روابط دوستانه در همه زمینه ها با ایران است.

اومیت یاردیم در ادامه با اشاره به تحولات اخیر منطقه گفت: جهان اسلام بازنده اصلی تحولات اخیر است.

وی حفظ تمامیت ارضی عراق را یک محور اصلی سیاست خارجی کشورش دانست.

سفیر ترکیه همچنین مراتب خرسندی دولت ترکیه از سفر اخیر ریاست جمهوری اسلامی ایران به کشور را بیان کرد.

شبک**1983**1917
کد N341244