معاون اول رییس جمهور: ایران به دنبال گسترش روابط با کشورهای منطقه آمریکای لاتین است

معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري

معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سیاست مستقلی که در آمریکای لاتین حاکم است، گفت: ایران به دنبال گسترش روابط با کشورهای منطقه آمریکای لاتین است و علی رغم فاصله طولانی، روابط خوبی میان ایران و برخی کشورهای آمریکای لاتین وجود دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسحاق جهانگیری عصر یکشنبه به وقت محلی در دیدار رییس جمهور اروگوئه که در حاشیه اجلاس گروه ۷۷ برگزار شد، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه و همکاری ها با اروگوئه در تمامی زمینه ها خبرداد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه ایران آمادگی دارد دانش و تجربیات خود را در اختیار اروگوئه قرار دهد بر لزوم برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

جهانگیری افزود: برگزاری کمیسیون مشترک فرصت مناسبی است تا دو کشور از توانمندیها و ظرفیت های یکدیگر مطلع شده و زمینه های همکاری مشترک را شناسایی کنند.

رییس جمهور اروگوئه نیز در این دیدار با بیان اینکه خواهان گسترش و تعمیق روابط در همه زمینه ها با ایران هستیم گفت: اروگوئه در چارچوب تنوع بخشی به روابط اقتصادی و سیاسی خود به دنبال توسعه و روابط با کشورهایی مثل جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به ظرفیت های گسترده ایران در بخش های مختلف افزود: ایران و اروگوئه می توانند برای یکدیگر مکمل اقتصادی باشند و همکاریهای مشترک خودرا در بخش های مختلف ارتقا دهند.

رییس جمهور اروگوئه نیز تشکیل کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور را ضروری دانست و گفت: نماینده وزارت خارجه اروگوئه را برای پیگیری این کار مامور خواهم کرد.

انتهای پیام

کد N339949