حسینی: ارتش و نیروهای مردمی عراق به راحتی می‌توانند بساط داعش را جمع کنند

عراق,تروريسم

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات جنایت‌کارانه گروهک تروریستی داعش گفت که این گروهک جایگاهی بین مردم عراق ندارد و دولت ارتش و نیروهای مردمی عراق به راحتی می‌توانند بساط این گروهک را جمع کنند.

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات جنایت‌کارانه گروهک تروریستی داعش گفت که این گروهک جایگاهی بین مردم عراق ندارد و دولت ارتش و نیروهای مردمی عراق به راحتی می‌توانند بساط این گروهک را جمع کنند.

سید باقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد:‌ موفقیت‌هایی که گروهک تروریستی داعش برای تصرف برخی شهرهای عراق به دست آورد به خاطر خیانت‌هایی بود که گروه‌های مخالف دولت عراق به آن روا داشتند، اما به حمد الله با اقتدار ارتش عراق و حکم جهاد آیت‌الله سیستانی مساله‌ی این گروهک نیز به راحتی قابل جمع است و قطعا عراق شرایط سوریه را پیدا نمی‌کند.

وی افزود: بعثی‌ها و گروه‌هایی که با آنها همکاری می‌کنند تلاش دارند وضعیت عراق را همانند وضعیت سوریه کنند، اما آنها این توفیق را پیدا نخواهند کرد زیرا اکثریت مردم عراق این گروهک را قبول ندارند و داعش جایگاهی بین مردم ندارد بلکه جنایت‌هایی که در سوریه و نقاط دیگر دنیا انجام داده برای همگان آشکار است و هر انسانی به حکم انسانیت آنها را مردود و اعمال جنایت‌کارانه‌شان را محکوم می‌کند.

نماینده مردم زابل در مجلس تاکید کرد: بعثی‌ها و بازماندگان رژیم سفاک و دیکتاتور صدام تکلیفشان معلوم است وجود بعثی‌ها از یک سو و خیانت برخی از این عوامل در پست‌های مختلف دولتی عراق باعث شد داعش تاحدودی پیشرفت کند اما نهایتا دیدیم که آنها نتوانستند که به این کار ادامه دهند و ارتش عراق به موفقیت دست یافت.

این کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت، ارتش و نیروهای مردمی عراق به راحتی می‌توانند بساط داعش را جمع کنند افزود: قطعا نیازی به نیروی خارجی برای مقابله با گروهک داعش نیست چرا که تعداد اعضای این گروهک چندان زیاد نیست.

حسینی آمریکا و رژیم صهیونیستی را عامل اصلی تشکیل گروهک‌های تروریستی در منطقه دانست و یاد آور شد: نفوذ آمریکا در سازمان ملل و سایر مجامع بین‌المللی مانع از این می‌شود که اقدامات گروهک داعش از سوی این نهادها محکوم شود. کما این که گروهک تروریستی منافقین که فقط 12 هزار قربانی ترور در ایران گرفته از لیست تروریست‌ها خارج می‌شود.

وی در پایان اظهار کرد: بنابراین طبیعی است گروهک‌های تروریستی که آمریکا از آنها حمایت می‌کند در لیست تروریست‌ها قرار نگیرند؛ گرچه آمریکایی‌ها خودشان هم امروز احساس کردند که تروریست‌ها برای هیچ کس بی‌خطر نیستند و خطرات این گروهک سازی و تروریست سازی دامن آمریکا را هم خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N339946