ظریف: برای نگارش توافق نهایی تلاش می‌کنیم

محمد جواد ظریف, مذاکرات هسته ای

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه گفت: برای آغاز نگارش متن سند توافق نهایی تلاش می کنیم.

خبرگزاری ایرنا: رییس دستگاه دیپلماسی صبح دوشنبه این مطلب را پیش از عزیمت به وین در فرودگاه مهرآباد و در پاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا در این دوره از مذاکرات وارد نگارش متن سند توافق نهایی می شوید، عنوان کرد.

یکی دیگر از خبرنگاران نیز از ظریف خواست که پیش بینی خود را درمورد بازی امشب ایران - نیجریه در جام جهانی فوتبال برزیل بیان کند که وزیر امور خارجه گفت: ان اشاءالله این بازی را می بریم.

ظریف برای احوالپرسی در جمع خبرنگاران حضور یافته بود که با سوال های متعدد خبرنگاران روبرو شد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه صبح دوشنبه به همراه تیم مذاکره کننده هسته ای برای برگزاری دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5 عازم وین اتریش شد.

رییس دستگاه دیپلماسی را اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان همچون «سید عباس عراقچی» معاون حقوقی و بین الملل، «مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه، «حمید بعیدی نژاد» مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه، «داوود محمدنیا» مشاور وزیر امور خارجه، «محمد امیری» مدیر کل امور پادمان های سازمان انرژی اتمی و «پژمان رحیمیان» مدیر کل حوزه ریاست سازمان انرژی اتمی همراهی می کنند.

تیم مشاوره حقوقی به ریاست «امیرحسین زمانی نیا» نیز وزیر امور خارجه را همراهی می کنند که «جمشید ممتاز» استاد برجسته حقوق بین الملل نیز از اعضای این تیم است.

ظریف و کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ظهر دوشنبه (16 ژوئن - 26 خرداد ماه) در وین با یکدیگر ناهار کاری خواهند داشت.

مذاکرات وین 5 که از امروز با ناهار کاری ظریف و اشتون آغاز می شود، از مراحل «حساس» مذاکرات جامع میان ایران و گروه1+5 به شمار می رود که طرفین پس از مذاکرات بدون پیشرفت وین 4، بار دیگر گردهم می آیند تا با توجه به رایزنی های دو جانبه قبل از برگزاری این دور از مذاکرات، از کلیات وارد جزئیات و نگارش متن سند توافق نهایی یعنی آخرین گام توافق ژنو شوند.
کد N339520