فعالیت بیش از ۲۰۰ جاسوس آمریکایی در آلمان

بر اساس یک گزارش محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا، در حال حاضر، بیش از ۲۰۰ جاسوس آمریکایی در آلمان مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس گزارش هفته‌نامه اشپیگل، در سطح آلمان بیش از ۲۰۰ مأمور مخفی و اطلاعاتی آمریکا به صورت رسمی در پوشش دیپلمات فعالیت دارند.

به این رقم باید احتمالا صدها کارمند شرکت‌های خصوصی را نیز افزود که به مأموریت از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) مشغول به کار هستند.

در یک گزارش محرمانه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکا آمده که اطلاعاتی که همکاران خود در سطح آلمان جمع‌آوری شده‌اند، باعث "دستگیری یا کشته شدن بیش از ۴۰ تن" شده و این اطلاعات کمک زیادی به "جنگ علیه ترور" و موفقیت در اجرای سیاست ایالات متحده کرده است.

این خبر را هفته‌نامه آلمانی "اشپیگل" به نقل از اسناد ادوارد اسنودن، افشاگر فعالیت‌های محرمانه آژانس امنیت ملی، منتشر کرده است.

آژانس امنیت ملی آمریکا در این سند گزارش می‌دهد که رهبری این سازمان اطلاعاتی مخفی در سال ۲۰۰۳ تصمیم گرفته است بر شمار پرسنل خود در آلمان بیافزاید.

در پی این تصمیم، گروهی از کارشناسان و تحلیل‌گران شروع به جمع‌آوری اطلاعات درباره گروه‌های تروریستی در شمال آفریقا کرده‌اند.

از گروه کوچک تحلیل‌گران اطلاعاتی آمریکا در آلمان، بزرگ‌ترین شعبه‌ی آژانس امنیت ملی آمریکا در "گریسهایم" در نزدیکی شهر دارمشتات شکل گرفت. در این سند محرمانه گفته می‌شود که از این مکان مخفی در مجموع ۲۶ مأموریت اطلاعاتی شروع شده است.

انتهای پیام

کد N339082