معاون پارلمانی دولت اعلام کرد

ارسال لایحه‌ای به مجلس که تضمین‌کننده استقلال وکلا باشد

معاون پارلمانی دولت با اشاره به مطرح بودن لایحه جامع وکالت در کمیسیون لوایح دولت، گفت: ما سعی خواهیم کرد لایحه‌ای به مجلس ارسال کنیم که تضمین‌کننده استقلال کانون وکلا باشد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام مجید انصاری در حاشیه همایش نقد و بررسی پیش‌نویس لایحه جامع وکالت در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت لایحه جامع وکالت گفت: از مدت‌ها پیش روی این لایحه کار شد و در دولت قبل آماده ارسال به مجلس بود ولی این کار انجام نشد.

وی افزود: در دولت جدید از همان روز اول این لایحه مجددا در کمیسیون لوایح دولت مطرح و بررسی شد و اصلاحات خوبی در آن به عمل آمده است. پیشنهادات خوبی از کانون وکلا دریافت کردیم و اکنون این لایحه در دستور کار دولت است.

معاون پارلمانی دولت اظهار کرد: ما سعی خواهیم کرد لایحه‌ای به مجلس ارسال شود که جامع و تضمین‌کننده استقلال کانون وکلا و پیشنهادات وکلای محترم باشد؛ لایحه‌ای که هم حقوق وکلا را تامین کند و هم کارآیی آن برای استعلای حقوق کشور، استیفای حقوق مردم، گسترش عدالت و کمک به قوه قضاییه موثر باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فضای مجلس را برای تصویب این لایحه هموار می‌دانید یا خیر؟ گفت: من فکر می‌کنم با اشرافی که نمایندگان به اهمیت بحث وکالت در کشور و استقلال وکلا دارند، ان‌شاءالله این لایحه در مجلس مشکل خاصی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه ارتباط وکلا و نمایندگان در این زمینه می‌تواند موثر و مفید باشد، افزود: بخشی از لایحه جامع وکالت در کمیسیون لوایح دولت رسیدگی شده و بخش دیگری از آن در دستور کار دولت است.

انتهای پیام

کد N338993