تاکید سیسی بر "اهمیت نقش غرب" در حل بحران‌های امنیتی منطقه

مصر

عبدالفتاح سیسی ضمن هشدار نسبت به پیامد ادامه اوضاع امنیتی کنونی در برخی کشورهای منطقه، تاکید کرد که آشتی سیاسی در مصر همچنان پابرجا می‌ماند.

عبدالفتاح سیسی ضمن هشدار نسبت به پیامد ادامه اوضاع امنیتی کنونی در برخی کشورهای منطقه، تاکید کرد که آشتی سیاسی در مصر همچنان پابرجا می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه الشرق‌الاوسط،‌ عبدالفتاح السیسی، رییس جمهور مصر در دیداری که با حضور هیئتی از پارلمان انگلیس و هیئتی از کویت و همچنین با حضور نبیل فهمی، وزیر خارجه مصر، صورت گرفت، تاکید کرد: آشتی سیاسی در مصر پابرجاست و طرف دیگر باید گزینه‌های خود را مشخص کند و اعلام کند که چه کاری می‌تواند برای مصر انجام دهد.

وی افزود: در دوره آتی شاهد تصمیمات، بخشنامه‌ها و قانون‌هایی خواهیم بود که وضعیت سرمایه‌گذاری در مصر را بهبود می‌بخشند.

رییس ‌جمهور مصر عنوان داشت: مصر پس از تدوین قانون اساسی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در حال حاضر روند نقشه راه را با موفقیت پشت سر می‌گذارد و قانون اساسی جدید شامل تضمین‌هایی برای حقوق و آزادی‌ها، مبارزه با فقر و بی‌سوادی و همچنین ارتقای سطح خدمات آموزشی، مبارزه با تندروی و ایجاد عدالت و میانه‌روی خواهد بود.

وی گفت: اوضاع تعدادی از کشورهای منطقه پیامدهای منفی بر کل منطقه و حتی کشورهای غربی می‌گذارد و یکی از نشانه‌های مساله فوق این است که برخی شهروندان کشورهای غربی در درگیری‌های منطقه شرکت می‌کنند.

سیسی ضمن هشدار نسبت به سرانجام ادامه اوضاع امنیتی کنونی در برخی کشورهای منطقه از جمله لیبی و عراق، بر اهمیت مسئولیت غرب در قبال این دو کشور تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N337590