آیت‌الله هاشمی در دیدار فعالان دانشجویی و سیاسی:| 176563

عقل سلیم به فكر فیلترینگ نیست

هاشمی رفسنجانی

عمیقاً معتقدم انتخابات 24 خرداد نتیجه آگاهی مردم است و به همین خاطر نسبت به آینده امیدوارم/زن ایرانی را نمی‌توان با سخنانی كه برخاسته از جهالت است، خانه نشین كرد، چون الگویی مانند حضرت فاطمه(س) دارند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصورات كسانی را كه قدرت را حق مادرزادی خود می­‌دانند، تقبیح كرد و گفت: فكر می­‌كنم بستن دریچه­‌های اطلاعات و ارتباطات نتیجه­ای معكوس می­دهد و عقل سلیم به فكر فیلترینگ نیست.

به گزارش ایلنا، آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی عصر امروز در دیدار جمعی از فعالین دانشجویی و سیاسی كشور، پرهیز از نزا‌ع‌های سیاسی را شرط عقل و منطق در جامعه دانست وگفت: ادب و اخلاق، حكم می­‌كند كه انسان در گفتار و رفتار معتدل باشد و از افراط و تفریط پرهیز کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تشنج آفرینی در عرصه داخلی را كار كسانی دانست كه می­‌دانند جایی در میان مردم ندارند و افزود: در سیاست خارجی نیز دولت­‌هایی هیاهو می­‌كنند كه در مقابل منطق ایران پاسخ قانع كننده­ای به افكار عمومی جهان ندارند.

وی جوانان را سرشار از شور و شعور خواند و گفت: احساسات جوانی و عقل سیاسی در 24 خرداد سال گذشته، روزی را خلق كرد كه نا امیدی را از جامعه ایران بركند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی حماسه سیاسی 24 خرداد را تفسیر عملی آیه «یدخلون فی دین الله افواجاً» در زمان معاصر دانست وگفت: شاید بعضی از حكومت­‌ها با كودتا بتوانند كشوری را بگیرند، امّا فتح مورد اشاره قرآن، استقبال فوج فوج مردم برای جبران گذشته­‌هاست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: عمیقاً معتقدم انتخابات 24 خرداد نتیجه آگاهی مردم است و به همین خاطر نسب به آینده امیدوارم.

آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی رشد آگاهی را برای تصمیمات جامعه بسیار سرنوشت ساز دانست و با اشاره به موفقیت­‌های دختران و خانم­‌ها در دانشگاه­‌ها و مراكز علمی و تحقیقاتی، گفت: زنان فرهیخته نشان دادند كه ورای اندیشه متحجرین، انسان­‌های عالم و ارزشمند هستند و آرای آنها تأثیرگذار است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: زن ایرانی را نمی­‌توان با سخنانی كه برخاسته از جهالت است، خانه نشین كرد، چون الگویی مانند حضرت فاطمه(س) دارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانشان با انتقاد از گسترش بی­‌اخلاقی­‌ها در فعالیت­‌های بعضی از جریان­‌ها و گروه­‌ها، فحاشی و خشم را زبان جهال انسان­‌های كم ظرفیت دانست وگفت: عقلا به دنبال صلح، آرامش و اعتدال هستند و از پرخاش و هیاهو گریزانند، اما با منطق سخنان خود را می­‌گویند.

وی افزایش آمارهای جوانان تحصیلكرده را دستاورد مهم انقلاب اسلامی خواند و گفت: تحصیل كرده‌­ها ظرفیت­‌های بالای برای احقاق حقوق دارند كه با زبان منطق و استدلال به دنبال آن می­‌روند.

آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی تصورات كسانی را كه قدرت را حق مادرزادی خود می­‌دانند، تقبیح كرد و گفت: فكر می­‌كنم بستن دریچه­‌های اطلاعات و ارتباطات نتیجه­ای معكوس می­دهد و عقل سلیم به فكر فیلترینگ نیست.

آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی همچنین با تبریك تولد امام زمان(عج)، نیمه شعبان را عید همه مسلمانان و نقطه آغاز امید در دل انسان­ها دانست و گفت: هم جشن میلاد و هم صبر و انتظار برای منجی آخرالزمان سازنده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تشخیص راه حق توسط مردم را یكی از شروط ظهور امام زمان(عج) خواند و گفت: مثل زمان پیامبران كه معجزات حسی داشتند و وقتی بشر به سطحی از تعقل و تفكر رسید كه می­‌تواند با كتاب تشخیص دهد، قرآن معجزه خالده خاتم پیامبران می­‌شود.

وی برقراری حكومت جهانی زیر یك پرچم و با كتاب واحد را رسالت حضرت حجت خواند و افزود: در روایات داریم كه وقتی حجت بخواهند ظهور كنند، خداوند دستش را بر سر مردم می­گذارد و عقل­‌هایشان كامل می‌­شود.

آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی با تشریح عقاید اهل سنت و تشیّع درباره امام زمان گفت: تفاوت شیعه و سنی در ظهور حجت ماهیتی نیست و اجماع پیروان ادیان نیز در مقوله آخرالزمان عاقبت به خیری بشریت است.
کد N336555