عارف در دانشگاه شیراز: از اصلاح طلبان یک لیست برای مجلس بیرون می آید/ همسرم فاز سیاسی ندارد

نسیم آنلاین نوشت:

رئیس بنیاد امید ایرانیان در دانشگاه شیراز گفت: از اردوگاه اصلاح‌طلبان تنها یک لیست برای انتخابات مجلس بیرون می‌آید.


محمدرضا عارف در تالار فجر دانشگاه شیراز ضمن تبریک فرارسیدن میلاد منجی عالم بشریت گفت: ماه خرداد ماه حماسه‌ها است.
او با اشاره به اینکه در آستانه حماسه 24 خرداد قرار داریم، گفت: در روز 24 خرداد سال گذشته انتخاباتی برگزار شد که نتیجه آن برد-برد همه جریانات سیاسی کشور بود و در واقع انتخابات سال گذشته باید سرلوحه مبارزات سیاسی و همکاری‌های سیاسی جریان‌های داخل نظام قرار گیرد.
رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: در سال گذشته با جمع‌بندی که با دوستان انجام شد به این نتیجه رسیدیم که هیچ راهی جز حضور در صحنه علی‌رغم همه مخالفت‌ها، نداریم.

بخشهای مهم سخنان عارف:
-وحدت، مهمترین مسئله‌ای است که خارجی‌ها می‌خواهند آن را از ما گفت: ما با این کلمه پیروز شدیم و رمز ماندگاری 35 سال گذشته نیز همین کلمه است.
-دانشگاه شیراز نه تنها در زمینه‌های علمی بلکه فرهنگی الگو بوده و باید این الگو بودن توسط دانشجویان حفظ شود، نیروی انسانی، علم و فناوری مهمترین مسئله کشور ما است که از برنامه چهارم به بعد تمامی برنامه‌های کشور بر مبنای توسعه و دانایی و فناوری گذاشته شده است.
-الگویی به نام الگوی کار سیاسی اخلاق‌مدار را در کشور را مدنظر قرار داده‌ایم که ذیل آن منشوری تحت عنوان منشور اخلاقی ارائه شده است.
-با کمال افتخار اعلام می‌کنم که کوچکترین مسئله‌ای در کشور با انصراف من از کاندیداتوری اتفاق نیافتاد که این جهت‌گیری بزرگترین افتخار زندگی من است.
-مبنای اسلام و رمز پیروزی و ماندگاری انقلاب اخلاق است. باید تلاش کنیم که دولت در زمینه مطالبات مردم و پاسخگویی به نیازهای مردم و اتکا به مردم از تدابیر رهبری و پتانسیل‌های کشور استفاده کند؛ چراکه دولتی که با رای 73 درصدی مردم روی کار آمده، باید پیروز شود.
-دانشجو باید دغدغه چالش‌های اجتماعی داشته باشد و نسبت به جامعه احساس مسئولیت کند؛ چراکه اسناد بالادستی فراوانی پیش‌رو است که مسئولیت آن در آینده به دست دانشجویان است که باید با نقد منصفانه برای پیشرفت بیشتر کشور راهکار بدهند نه اینکه تخریب کنند.
-گفتمان حاکمیت بر ارزش‌ها و مردم‌سالاری مهمترین رویکرد اصلاحات است.
-تکلیف ما اصلاح‌طلبان بر این است که در خدمت نظام باشیم و نشان دهیم که اگر اصلاح‌طلب واقعی هستیم برای ما نوع سنگر هیچ فرقی ندارد.
-تلاش می‌کنیم از اردوگاه اصلاح‌طلبان تنها یک لیست برای انتخابات مجلس بیرون بیاید و از هم اکنون برنامه‌های راهبردی خود را آغاز کرده‌ایم؛ چرا که ما باید مانند خرداد 93، در انتخابات مجلس 94 نیز پیروز شویم.
-من افتخار می‌کنم که با یکی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه شیراز ازدواج کرده‌ام که ایشان یک پزشک است و فاز سیاسی ندارد و هر وقت ضرورت انقلاب ایجاب کرده فعالیت سیاسی انجام داده است.
-به دنبال مچ‌گیری و تضعیف هیچ دولتی نبوده‌ام، در هشت سال دولت احمدی‌نژاد هیچگاه در هیچ مکان و رسانه‌ای دولت منتحب مردم را تخریب نکردم اما مانند همین دولت نقدهایی را داشته‌ام، تخریب هیچ دولتی در جمهوری اسلامی شرعی نیست.
-با کمال افتخار می‌گوییم که در استفاده از فناوری صلح آمیزی هسته‌ای هیچ اختلافی بین افراد نظام و دولت‌ها در سی سال گذشته در کشور وجود نداشته گرچه رویکرد تاکتیکی دولت‌ها ممکن است متفاوت باشد.

 

23231

 

کد N333263