عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس:

شورای امینت سازمان ملل برای بررسی جنایات داعش جلسه اضطراری تشکیل دهد

مجلس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: شورای امنیت سازمان ملل باید با تشکیل جلسه اضطراری جنایت گروه داعش در سوریه و عراق را محکوم کند.

مهدی دواتگری در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر شکست داعش در سوریه در پی انتخابات ریاست جمهوری را علت حمله به عراق خواند و گفت: گروه داعش به دنبال جای پای جدیدی در منطقه است و مناطقی از عراق را جای پای جدید خود می داند.

نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی گفت: مدعیان دفاع از حقوق بشر باید درخصوص منابع مالی این گروه تروریستی پاسخ بدهند.

وی تاکید کرد: شورای امنیت سازمان ملل باید با تشکیل جلسه اضطراری جنایتی که از سوی داعش در عراق سوریه انجام شده است را بررسی کرده و مجوزهای لازم را به دیوان بین المللی لاهه برای تعقیب جنایتکاران علیه بشریت صادر کند.

دواتگری با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی و آمریکا خواستار ثبات در منطقه خاورمیانه نیستند گفت: ثبات در جهان اسلام این نگرانی را برای غرب ایجاد می کند که کشورهای اسلامی با هم در برابر اسرائیل متحد شوند.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی تنها دولتی است که از ناآرامی در منطقه خاورمیانه سود می برد چون می تواند در پناه این بی ثباتی ها به جنایات خود در منطقه ادامه دهد.