همایش حامیان دولت 24 خرداد برگزار می‌شود

دولت,انتخابات رياست جمهوري

حامیان دولت در روز 24 خرداد - اولین سالگرد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری - همایش برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علیرضا ناطقی دبیر ستاد حامیان مردمی دولت در نشست خبری این ستاد با اشاره به 24 خرداد و پیروزی حسن روحانی در انتخابات اظهار کرد: قرار است روز شنبه ساعت 16 گردهمایی حامیان مردمی روحانی در ورزشگاه شهید شیرودی و با سخنان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برگزار شود.

وی افزود: مجوز برگزاری این همایش صادر شده و مذاکرات با آیت‌الله هاشمی برای حضور در این مراسم نیز انجام شده است.

ناطقی در ادامه با اشاره به انتخاب حسن روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم از هشت سال قبل از این انتخابات خسته بودند و به دنبال تغییر. مردم از فضای سیاسی و امنیتی که وجود داشت دلزده شده بودند و با وجود آنکه خیلی‌ها شاید پیش‌بینی نمی‌کردند که آقای روحانی پیروز شود، اما برای پیروزی وی تلاش کردند.

دبیر ستاد حامیان مردمی دولت ادامه داد: ستادهای حامی آقای روحانی همه مردمی بودند و که از نظر نیروی انسانی و چه از نظر بودجه ما از جایی خط نمی‌گرفتیم حتی کسانی در این راستا بازداشت شدند اما حامیان آقای روحانی متوقف نشدند.

ناطقی با بیان اینکه "پیروزی دولت روحانی بازگشت عقلانیت و حاکمیت عقلانیت بود"، افزود: پس از پیروزی آقای روحانی آرامش نسبی بر کشور حاکم شده است و این نشست برای آن است که فعالان ستادهای انتخاباتی آقای روحانی که اکنون نیز مردمی هستند به حمایت خود از دولت ادامه می‌دهند. ما یک ریال هم از امکانات دولت و بیت‌المال برای برگزاری برنامه‌هایمان استفاده نکردیم، مردمی بودیم و خواهیم ماند.

وی همچنین اظهار کرد: تخریب‌هایی که علیه دولت، چه از داخل و چه از خارج، انجام می‌شود، سازماندهی شده است اما ما تلاش خود را برای حمایت دولت ادامه خواهیم داد.

ناطقی در پاسخ به این گفته یکی از خبرنگاران که "نقد جوهره پیشرفت است اما آقای روحانی منتقدان خود را بی‌سواد خوانده است"، گفت: اولا آقای روحانی از لفظ کم‌سواد استفاده کردند نه بی‌سواد، ثانیاً چرا منتقدان در هشت سال گذشته از این جوهره پیشرفت یعنی نقد استفاده نکردند. به نظر شما کسی که تفاوت ان.پی.تی و ام.پی.تی را نمی‌داند کم‌سواد یا بی‌سواد نیست؟

در این نشست همچنین حجت‌الاسلام سلیمانی یکی دیگر از اعضای ستاد، در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه "در صورت عدم امکان سخنرانی هاشمی رفسنجانی سخنران جایگزین چه کسی خواهد بود؟" گفت: من می‌پذیریم که در زمینه توسعه سیاسی آنقدر که باید و شاید به شعارها عمل نشده است اما به طور کلی فضا نسبت به هشت سال قبل از آن قابل مقایسه نیست. آقای هاشمی حامی اول دولت بود و هست و خواهد بود و اگر قرار است اجازه ندهند اقای هاشمی سخنرانی کند من شخصاً معتقدم که بهتر است گردهمایی برگزار نشود.

وی همچنین در برابر این پرسش که "چرا نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پیروزی آقای روحانی را پر‌رنگ‌تر از آقای خاتمی می‌دانید؟" پاسخ داد: یکی از تلاش‌های منتقدان دولت همین است که القا کنند تعارضی بین اقای هاشمی،‌ خاتمی و دولت وجود دارد و بین اینها اختلاف‌افکنی کند اما این افراد انگیزه اصلی‌شان بازگشت فضای آرامش به کشور است و هم آقای خاتمی و هم آقای هاشمی بارها از دولت حمایت کرده‌اند. برای آقای روحانی نیز حفظ آرامش کشور، اولویت است.

در این نشست، قبادی یکی از اعضای ستاد حامیان مردمی روحانی نیز در پاسخ به اینکه "چرا نسبت به منتقدان دلواپست واکنش نشان نمی‌دهد؟" گفت: دولت تلاش دارد با تدبیر از این مسأله عبور کند. آینده نظام و آینده پیش روی نظام روشن است و البته شلوغ‌کاری برخی طبیعی است چراکه آنها به دنبال منافع حزبی و گروهی خود هستند اما درخواست ما این است که حداقل کارشکنی نکنند.

اکرمی به عنوان دیگر عضو این ستاد نیز در پاسخ به همین پرسش با بیان اینکه "پیروزی روحانی معجزه الهی بود"، افزود: من می‌پذیریم که ضعف‌هایی وجود دارد اما بخشی هم طبیعی است. دولت با موجی از مشکلات مواجه است اما ما از همین دلواپسان گلایه داریم که چرا اتاق جنگ روانی تشکیل دادند و تلاش می‌کنند و به دنبال برجسته کردن تعارض‌ها هستند و در پوسترها و نوشته‌ها و یادداشتی که این مسأله مشخص است که کاملا حساب شده است اما در کشوری که رهبری هست جای دلواپسی نیست.

در این نشست همچنین ناطقی دبیر ستاد در پاسخ به اینکه "چرا پس از گذشت یک سال از دولت روحانی، هنوز درباره اینکه هاشمی رفسنجانی بتواند سخنرانی کند یا نه، اما و اگر وجود دارد؟" گفت: اما و اگری در کار نیست و برنامه‌های ما قطعی است وگرنه نشستی برگزار نمی‌کردیم.

وی همچنین در پاسخ به اینکه "چرا پیش از پیروزی آقای روحانی شعارها رنگ و بوی شعر داشت اما حالا شعارهای رنگ و بوی فقهی گرفته و حرف از معجزه الهی زده می‌شود؟" اظهار کرد: ما دولتی نیستیم بلکه مردمی هستیم و همایش نیز مردمی است و به همین خاطر خیلی از مسائل قابل کنترل نیست.

انتهای پیام

کد N328865