فروش نفت اقلیم کردستان عراق به اسرائیل

تسنیم نوشت:

منابع خبری از تحویل و فروش چندین محموله نفت اقلیم کردستان عراق در ترکیه به شرکت‌های آمریکایی و اسرائیلی خبر دادند.
به گزارش رویترز، چندین محموله نفت خام اقلیم کردستان عراق در ترکیه به شرکت‌های آمریکایی و اسرائیلی فروخته و تحویل داده شده است.

منابع آگاه خبری در این باره به رویترز اعلام کردند: دو هفته قبل 4 فروند کشتی نفت ‌کش حامل نفت خام منطقه اقلیم کردستان عراق بدون موافقت دولت مرکزی بغداد نفت این کشور را به اسرائیل و آمریکا فروخته و تحویل داده اند، بگونه ای که نفت‌ کش های مذکور با پهلو گیری در بنادر اسرائیل محموله خود را تحویل داده اند.

منابع آگاه در این باره افزودند: یک کشتی دیگر از این گروه نفت کش ها نفت خام منطقه اقلیم کردستان عراق را در بندر هوستون آمریکا تحویل داده است.

منابع خبری به رویترز اعلام کردند: در تابستان گذشته هم دو محموله نفت کردستان به مقصد اسرائیل بارگیری شده است.

بر اساس این گزارش، بخشی از نفت کردستان عراق به شرکت او آر ال در شهر حیفا فروخته شده است و شرکت اسرائیلی پازاویل در 9 ماه اخیر دو محموله بزرگ نفت خام منطقه اقلیم کردستان عراق را برای پالایشگاه نفتی اشدود خریداری کرده است.

مسئولان این شرکت ها صدور نفت منطقه اقلیم کردستان عراق به شرکت های یاد شده را تکذیب کرده اند اما همین شرکت های بزرگ خریدار نفت اعلام کرده اند در صورت نیاز نفت لازم برای پالایشگاه ها و شرکت های خود را از هر منبعی که باشد خریداری و تهیه خواهند کرد.

26149

کد N327084