رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت:

مردم انتظار دارند تیم ملی فوتبال نماینده شایسته‌ای برای ایران باشد

دولت

روحانی تقویت روحیه افتخار ملی را یکی از ضرورت‌ها در افزایش نشاط جامعه و پیشرفت کشور ذکر کرد و در کنار عوامل مهمی چون انقلاب اسلامی، دانشمندان و فرهیختگان بزرگ و تاریخ شکوهمند کشور که در شکل‌گیری روحیه اعتماد به نفس ملی دخیل هستند ورزش و به ویژه فوتبال را برای بخش عظیمی از جامعه و خصوصا جوانان غرورآفرین دانست.

جلسه هیات دولت عصر امروز به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهوری برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این جلسه وزارت ورزش و جوانان گزارشی از جام جهانی فوتبال و تمهیدات حضور شایسته تیم ملی فوتبال در این بازی‌ها به هیات دولت ارایه داد.

همچنین وزارت امور خارجه نیز آمادگی‌های نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از اتباع خبر داد و صداوسیما هم از اقداماتی که برای پخش زنده همه بازی‌ها تمهید شده است به هیات وزیران گزارش داد.

روحانی در این جلسه ضمن تشکر از وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه و سازمان صداوسیما درباره اقدامات انجام شده از همه بازیکنان مربیان و کادر فنی که در این خصوص نقش‌آفرینی کردند، سپاسگزاری کرد.

رئیس جمهور پیروزی‌های درخشان تیم ملی والیبال و کشتی را در تشویق مردم به ورزش موثر دانست و ورزش را عاملی مهم در سلامت نسل جوان و دوری آنان از مفاسد عنوان کرد.

وی تقویت روحیه افتخار ملی را یکی از ضرورت‌ها در افزایش نشاط جامعه و پیشرفت کشور ذکر کرد و در کنار عوامل مهمی چون انقلاب اسلامی، دانشمندان و فرهیختگان بزرگ و تاریخ شکوهمند کشور که در شکل‌گیری روحیه اعتماد به نفس ملی دخیل هستند ورزش و به ویژه فوتبال را برای بخش عظیمی از جامعه و خصوصا جوانان غرورآفرین دانست.

رئیس جمهور افزود: مردم متوقع بازی خوب جوانمردانه، غیرتمندانه و تکنیکی ورعایت ادب و اخلاق هستند و انتظار دارند تیم ملی فوتبال ایران نماینده شایسته‌ای برای ایران و ایمان و اخلاق اسلامی باشد.

همچنین معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور نیز به ارایه دو گزارش با موضوعات "طرح آمایش سرزمین" و"نظام ملی شاخص‌های ارزیابی توسعه وسامانه آن و رصد آمایش" پرداخت.

روحانی با تشکر از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی، بحث آمایش سرزمین را بسیار مهم دانسته و بر توجه کامل به مزیت‌های نسبی هر استان، بخش و اقلیم و تحقق توازن منطقه‌ای در برنامه‌ریزی‌ها به ویژه برنامه ششم توسعه تاکید کرد و معاونت برنامه‌ریزی ونظارت راهبردی را به تمرکز ویژه بر حل مشکلات اساسی کشور در قالب برنامه آمایش توصیه کرد.

کد N326293