بیکدلی در گفتگو با مهر مطرح کرد؛

جزئیات برنامه های روحانی در ترکیه / سفر رئیس جمهور ایران به آنکارا بعد از 20 سال

سیاست خارجی

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با بیان اینکه رئیس جمهور کشورمان صبح فردا وارد آنکارا خواهد شد، گفت:  آقای روحانی فردا ابتدا با عبدالله گل ، رئیس جمهور و همچنین رجب طیب اردوغان ، نخست وزیر ترکیه دیدار و گفتگو خواهد داشت .

علی رضا بیکدلی ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه رئیس جمهور کشورمان صبح فردا وارد آنکارا خواهد شد ، اظهار داشت : آقای روحانی فردا ابتدا با عبدالله گل ، رئیس جمهور و همچنین رجب طیب اردوغان ، نخست وزیر ترکیه دیدار و گفتگو خواهد داشت .

وی افزود: با حضور رئیس جمهور فردا اجلاس شورای عالی روابط ایران و ترکیه نیز تشکیل می شود و از هر طرف شمار زیادی از اعضای کابینه در این اجلاس حضور خواهند داشت .

بیکدلی تأکید کرد: رئیس جمهور روز سه شنبه با ایرانیان مقیم ترکیه و همچنین تجار ایرانی مقیم ترکیه و تجار ترک دیدارهای جداگانه ای خواهد داشت .مصاحبه هایی با رسانه های ترکیه نیز در برنامه های رئیس جمهور در نظر گرفته شده است که  طبق برنامه انجام خواهد شد .

سفیر کشورمان در آنکارا همچنین در این باره که رئیس جمهور ایران بعد از 20 سال به آنکارا سفر می کند، اظهار داشت : سفرهایی که در گذشته صورت گرفته به منظور برگزاری اجلاس های مختلفی بوده است که در استانبول برگزار شده و روسای جمهور در طول سال های گذشته بر اساس روابط دیپلماتیک و دعوت رسمی دو جانبه به آنکارا سفر نکرده اند.

وی خاطرنشان کرد: سفر رئیس جمهور کشورمان به ترکیه بسیار مهم است و به ویژه با برگزاری شورای عالی روابط ایران و ترکیه فرصت خوبی برای گسترش روابط در هر دو کشور خواهد بود.