حسینی در تذکر شفاهی:

حقوق کارگران بازنشسته صنعت فولاد با تاخیر پرداخت می شود

مجلس

با توجه به فشاری که در حادثه بارش برف به مردم استان مازندران و خطه شماری کشور تحمیل شد اکنون خسارت ها پرداخت نشده و مشکلات مردم نیز مضاعف شده است.

نماینده مردم سوادکوه گفت:حقوق کارگران مظلوم بازنشسته صنعت فولاد که علی رغم آنکه موضوع سهم شان در صندوق بازنشستگی مشخص شده است اما حقوق شان با تأخیر یکی دو ماهه پرداخت می شود و این اقدام اصلا توجیهی ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هادی حسینی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه خطاب به وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی افزود: حقوق کارگران مظلوم بازنشسته صنعت فولاد که علی رغم آنکه موضوع سهم شان در صندوق بازنشستگی مشخص شده است اما حقوق شان با تأخیر یکی دو ماهه پرداخت می شود و این اقدام اصلا توجیهی ندارد.

نماینده مردم سوادکوه  در تذکری به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: موضوع پزشک خانواده در استان های فارس و مازندران به شکل آزمایشی اجرا شده است که همین اقدام مردم این استان را در فشار قرار داده علی رغم آنکه وزیر وعده رفع مشکلات را ظرف یکی دو ماه اول سال 93 را داده بودند اما این اقدام انجام نشده است.

وی ضمن درخواست از وزارت جهاد کشاورزی درباره رسیدگی به مسئله ساماندهی زمین های کشاورزی و موضوع زهکشی تأکید کرد: این مهم سال گذشته به شکل آزمایشی اجرایی شد و امسال هم قرار شده 43 هزار هکتار در سطح استان های شمالی کشور اجرا شود که از وزیر مربوطه درخواست داریم این کار را با سرعت بیشتری در دستور کار خود قرار داده تا نیازهای کشور تأمین شود.

حسینی در خصوص مسئله مرکبات در حوزه کشاورزی نیز خاطرنشان کرد: با توجه به فشاری که در حادثه بارش برف به مردم استان مازندران و خطه شماری کشور تحمیل شد اکنون خسارت ها پرداخت نشده و مشکلات مردم نیز مضاعف شده است.

وی ادامه داد: بیمه کشاورزان نیز جزئی از مشکلات این قشر است که متأسفانه نسبت به این امر سختگیری هایی صورت می گیرد به گونه ای که فرزندان کشاورزان تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند.

نماینده مردم سوادکوه  یادآور شد: سیل اخیر در استان مازندران خسارت های زیادی بر جای گذاشته و هنوز خسارت های برف نیز در این استان پرداخت نشده است از سفر مسئولان به این استان تشکر می کنیم ولی باید رفع این معضلات در دستور کار قرار گیرد.

کد N324349