پدر، مادر، من 5 ساله ام و دانشجو نیستم

کودکان

سید صادق روحانی

امروز در میان سایت های خبری که گشت می زدم یگ گزارش تصویری دیدم با این عنوان که «تجمع اعتراض آمیز جمعی از دانشجویان در پی حضور کلی جیمز کلارک در مشهد». کنجکاو شدم که عکس ها را ببینم. عکسی که در زیر می بینید یکی از نخستین عکس های این گزارش تصویری بود.

هرچه قدر با خود کلنجار رفتم و بالا و پایین کردم نتوانستم به خودم بقبولانم که یک دختر 4 یا 5 ساله و یک پسر 6 یا 7 ساله می توانند دانشجو باشند ، چه برسد به اینکه معترض باشند آن هم معترض به حضور یک فیلسوف به قول آن ها مدافع همجنسگرایی.

با یک جستجوی ساده در فضای مجازی متوجه شدم که کلی جیمز کلارک نویسنده کتابی است تحت عنوان «بازگشت به عقل: نقدی بر بینه جویی عصر روشنگری و دفاع از عقل و باور داشتن خدا» که به دعوت بنیاد علمی ، فرهنگی شهید مطهری برای شرکت در همایشی با عنوان «اندیشه های فلسفی استاد شهید مطهری» هفتم و هشتم خردادماه در قم برگزار شده است و علی لاریجانی رئیس مجلس نیز سخنران ویژه این همایش بوده است، گذارشان به ایران افتاده است.. به نظر می رسد مهمانان خارجی مراسم از فرصت حضور در ایران استفاده کرده اند و به شهرهای دیگر کشورمان نیز سفر کرده اند و در این بین به مشهد مقدس هم سفر کرده اند. دست بر قضا عده ای آنجا بودند که یادشان افتاده است کلی جیمز کلارک یک فیلسوف سکولار یا مروج همجنسگرایی است. البته اینکه آیا واقعا آن اتهام هایی که به کلارک می زنند صحیح است یا خیر را من نمی دانم و همین قدر می دانم که یک فیلسوف دین ( یعنی آن کسی که به همایش بنیاد شهید مطهری در قم دعوت شده) با یک مروج همجنس گرایی( یعنی آن کسی که به خاطرش در مشهد تجمع کرده اند) نمی توانند یک نفر باشند. به زبان ساده تر ممکن است که یک فیلسوف دین نظراتی هم درباره همجنسگرایی داشته باشد که با نظرات ما تفاوت داشته باشد اما به صرف داشتن عقیده نمی توان آن را مروج آن عقیده هم دانست. همچنین می دانم که طبق حدیث شریف« انظر الی ما قال ولا تنظر الی من قال» نمی توان با چوب و چماق و فحش به مبارزه با اندیشه رفت.

این ها به کنار حرف اصلی من درباره همان عکسی است که در بالا آمده است. آیا آن بچه ای که شعار مبارزه با همجنس گرایی را در دستش گرفته است ، از پدر و مادر خود نمی پرسد که این چیست که به من داده اید؟ اگر احیانا بفهمد که شعاری علیه همجنس گرایی است نمی گوید که همجنسگرایی به چه معناست؟ پدر و مادر این بچه هزاران سوال نابجا را برای او ساخته اند. هزاران سوال نابجایی که اکنون زمان پاسخ دادن به آن ها نیست.

2929

 

 

کد N324261