لغو حکم حبس افسر مصری که 37 حامی مرسی را کشته بود

مصر

دادگاه مصر حکم حبس یکی از افسران پلیس را که در جریان درگیری‌های مصر 37 تن از حامیان محمد مرسی را " به اشتباه" کشته بود، لغو کرد.

دادگاه مصر حکم حبس یکی از افسران پلیس را که در جریان درگیری‌های مصر 37 تن از حامیان محمد مرسی را " به اشتباه" کشته بود، لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دادگاه تجدیدنظر مصر حکم 10 سال حبس "عمرو فاروق"، افسر پلیس مصر را که به کشتن 37 تن از حامیان محمد مرسی، رئیس جمهوری برکنارشده مصر در جریان درگیری‌های این کشور متهم شده بود، لغو کرد و دادستانی کل دستور ادامه تحقیقات درخصوص این پرونده را داد.

دادگاه کیفری مصر پیشتر عمرو فاروق را که متهم ردیف اول این پرونده است، به 10 سال حبس محکوم کرده بود.

دادگاه همچنین سه افسر پلیس را که در پرونده کشته شدن این 37 تن دست داشتند، به یک سال حبس محکوم کرد.

در همین راستا، دادستان کل مصر درخصوص جزئیات این حادثه که در سال گذشته میلادی رخ داده است، اعلام کرد: پلیس در حال انتقال 45 تن از تظاهرکنندگان به بازداشت‌گاه بود و بعد از اینکه درب‌های ماشین برای پیاده کردن آن‌ها بازشد، این افراد دست به اعتراضاتی زدند و نیروهای پلیس به سمت آنها گاز اشک آور شلیک کردند.

وکیل عمرو فاروق گفت: دادگاه پذیرفته است که دادگاه تجدیدنظر در مورد این متهمان برگزار شود و حکم صادر شده را لغو کرده و این پرونده را به دادستان کل ارجاع داده است.

انتهای پیام

کد N323208